13. ročník Sportovních her

13. ročník Sportovních her tělesně postižených v Hrabyni

Dne 29.8.2013 za podpory četných partnerů, sponzorů a za účasti hostů – náměstkyně ministryně práce a sociálních věcí Zuzany Jentschke-Stöcklové, poslance PČR Miroslava Opálky, senátora PČR Vladimíra Plačka, náměstka hejtmana KÚ Moravskoslezského kraje Svatomíra Recmana, starostky Obce Hrabyně Zdeňky Jordánové a dalších hostů, uspořádalo Centrum sociálních služeb v Hrabyni, (vloni ještě Ústav sociální péče pro tělesně postižené) již 13. ročník Sportovních her tělesně postižených. 

Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 172 soutěžících z Moravskoslezského Olomouckého, Jihomoravského kraje i Plzeňského kraje, kteří soutěžili v 13 disciplínách v kategoriích muži, ženy, kvadruplegik, podle svého aktuálního zdravotního stavu (jízda na mechanických a elektrických vozících na okruhu, slalom na mechanických a elektrických vozících, hod granátem, hod kriketovým míčkem, střelba ze vzduchovky, elektronické šipky a foukací šipky, ruské kuželky, hod oštěpem, hod diskem, minigolf a lukostřelba). 

 

Po vynikajících sportovních výkonech následovala společenská zábava s programem, ve kterém vystoupily se svým programem atraktivní tanečnice břišních tanců z Bruntálu, mažoretky, Jarmila Šuláková se skupinou Fleret a německá hudební skupina Modern Talking, obojí v podání zaměstnanců a přátel Centra sociálních služeb Hrabyně. 

A pak už následovala volná zábava s tancem. 

Celý program byl ukončen slavnostním ohňostrojem.

 

Hlavním cílem akce je umožnit uživatelům CSS Hrabyně aktívně se zapojit do dění v zařízení -  a právě sportovní hry jsou vítanou příležitostí, aby si mohli prokázat i při svém handicapu možnost sebeuplatnění a pocitu, že něco pro sebe, ale i pro ostatní něco pozitivního vykonali. Nelze také opomenout skutečnost, že v rámci her probíhá kromě vzájemného měření sil ve sportovních disciplínách i setkání s obyvateli podobných zařízení. 

Nabízí se zde možnost diskuse o problémech souvisejících s jejich handicapem, ale hlavně o vhodných možnostech využití volného času.

Již tradiční pravidelné konání Sportovních her tělesně postižených je pro mnoho účastníků motivací k vyvíjení celoročních sportovních a společenských aktivit, což výrazně pomáhá zlepšovat kvalitu jejich života a pomáhá jim vyrovnat se s jejich mnohdy nelehkým osudem.