ADRA pomáhá

Propojujeme svět lidí, kteří chtějí pomoci, se světem těch, kteří pomoc potřebují.

Každý rok spolupracujeme s asi 400 dobrovolníky přímo z Ostravy, od roku 2008 je to už téměř 3000 ochotných lidí, které jsme nadchli, proškolili, pojistili a vyslali k potřebným v rámci Ostravy a okolí.

Dobrovolníci navštěvují seniory, kteří se cítí osamělí, hospitalizované děti, kterým neutíká čas, lidi s mentálním postižením, pro které je každá návštěva ze světa mimo instituci zážitkem, pacienty ostravským nemocnic, kterým dokáží ulehčit těžké chvíle.

Odměnou jim je dobrý pocit a rozzářené oči.

 

„Pokaždé, když za svou seniorkou přijdu a vidím ten velký úsměv, mám najednou mnohem lepší náladu, a když odcházím, plná krásných zážitků, vím, že ten darovaný čas nebyl ani trochu zbytečný. Ten pocit, že díky vám má někdo život růžovější, je nepopsatelný. Jestli i vás dobrovolnictví aspoň trochu zaujalo, určitě do toho pojďte. Nemáte vůbec co ztratit, právě naopak toho spoustu získáte“, říká dobrovolnice paní Kristýna.

 

Nové dobrovolníky rádi přivítáme každou první středu v měsíci mezi 10 a 17 hodinou v Dobrovolnickém centru ADRA Ostrava na Jiráskově náměstí 4.

 

            Darujte i Vy trochu svého času potřebným, stačí hodina týdně !

 

             www.adraostrava.cz

             Dobrovolnické centrum ADRA Ostrava

             Jiráskovo Náměstí 4/1439

             Ostrava