Adventní koncert

I v letošním roce jsme se společně sešli v evangelickém kostele v Pňově-Předhradí,

kde se konal již druhý adventní koncert pořádaný místním Domovem pro seniory.  

Všichni návštěvníci byli přivítáni paní ředitelkou Mgr. Zdenkou Farkašovou a zároveň byli mile překvapeni nabídkou svařeného vína či čaje, kterou téměř všichni v tomto chladném období využili. Mnozí z návštěvníků si pro své blízké také zakoupili drobné vánoční výrobky, které vyráběli naši obyvatelé Domova.

 

Úvodní slovo měla paní farářka Helena Júnová, která hovořila o vztazích mezi lidmi a o branách a dveřích, které někdy od sebe lidi oddělují.

Připomněla adventní čas a to, že by v tomto období měli mít lidé k sobě blíže.

 

 

Předvánoční pohodovou atmosféru navodil svým vystoupením pěvecký sbor Harmonie z Hradce Králové. Pětadvacetičlenný ženský pěvecký sbor v čele s kapelníkem Jaromírem Schejbalem svůj program rozdělil do dvou částí, kde v první zazněly skladby jako Gloria, Ave Maria či Adiemus a v druhé polovině si společně se sborem posluchači z řad obyvatelů Domova, jejich příbuzných, obyvatel Pňova-Předhradí a dalších návštěvníků zazpívali vánoční koledy.

Svým nádherným vystoupením nás sbor "přinutil" zastavit a uvědomit si, co je v tento čas opravdu důležité, dávat radost druhým a být se svými nejbližšími. Děkujeme nejen sboru, ale i všem ostatním, kteří nám pomohli s organizací koncertu.

 

Přejeme krásné a pohodové prožití vánočních svátků.