Plavecké přebory seniorů


11. plavecké přebory seniorů, pořádané 13.2.2014 v DD Libochovice ,opět oživily chod domova. Pozváno bylo 16 domovů pro seniory z celého ústeckého kraje, na výzvu odpověděli: DPS Orlická, MSSS Most, DSP Chotěšov, PDDS Teplice-Dubí, DD Žatec.   

     Podpořit tuto akci přijeli i hosté z MK MARKET - p. František Gregor a MUDr. Milan Veselý, DENTIMED - Ing. Michal Krapka, DEPEND - Renata Vágnerová.

     Celkem plavalo 17 plavců z toho 13 mužů a 4 ženy, věkové rozpětí plavců byl 50 - 86 let. Senioři plavali 30 metrů volným způsobem se startem z vody. Kvůli tak velkému věkovému rozmezí bylo mladším plavcům přičítáno několik trestných vteřin na vyrovnání handicapu. Nejstarší plavec pan František Roubal, 86.let, přijel soupeřit z domova v Žatci, i on stejně jako všichni ostatní senioři byli řádně povzbuzování k sportovním výkonům. Překvapením pro organizátory byl pan Miroslav Myslík z PDDS Teplice-Dubí, který ač s jednou nohou, zaplaval sedmý nejlepší čas mezi muži.

    Všichni senioři podali úžasné sportovní výkony, nad kterými se pozastavili i hosté, kteří absolvovali stejnou trať. Obdiv vyslovili v tu chvíli, kdy uslyšeli časy seniorů a porovnávali je se svými výkony.  

Výsledky muži:

1.místo Stanislav Bruna z MSSS Most

2.místo Zdeněk Novotný z PDDS Teplice-Dubí

3.místo Jiří Centner u DPS Orlická.

Výsledky ženy:

1.místo Marie Krupicová z MSSS Most

2.místo Marie Šifaldová z MSSS Most

3.místo Eva Mádlová z MSSS Most.


    V příštím roce se opět organizátoři chystají obeslat domovy pro seniory s výzvou k účasti na 12. plavecké přebory seniorů, kolik se jich přihlásí do soutěže se ještě neví, ale všichni kdo zde letos byli, si přejí pokračování.