Sportovní hry DPKS

                     

III. Sportovní hry, pořádané dne 16. 10. 2013 v Domově Pod Kavčí Skálou byly opět oživením běžného chodu domova.

Pozvánku na sportovní hry obdrželo 8 domovů pro seniory ze Středočeského kraje i Prahy a 1 domov s pečovatelskou službou z Říčan, konkrétně DS Jenštejn, DPS Říčany, Centrum CSOP Zvonková, DS Malešice, Centrum Rožmitál pod Třemšínem, DS Sedlčany, DS Červený Mlýn Všestudy, Domov Hačka se sídlem v Olešce a samozřejmě nemohl chybět domácí Domov Pod Kavčí Skálou.

Pozvané domovy sestavili ze svých obyvatel tříčlenná družstva. Sportovní hry byly rozděleny na 5 disciplín. Disciplíny byly zaměřeny jak na přemýšlení, tak na zručnost i rychlost.

Celé dopoledne zajišťoval kulturní program místní umělec pan Čáp se svou harmonikou a hrál k tanci i poslechu všem zúčastněným. 

Po náročném dopoledni přišel na řadu vydatný oběd- grilovaná kýta a poté už se jen čekalo na zpracování výsledků a konečné vyhlášení.

Věříme, že vítězi se stali všichni soutěžící, už jenom proto, že i přes svůj věk mají neustále chuť a vůli soutěžit a sportovat. Ale protože opravdový vítěz může být jen jeden, stal se jím DPS Senior Říčany.

Sportovní hry přijela podpořit místostarostka města Říčany paní Egidová.

Dále byl pozván náměstek hejtmana pro oblast sociálních věcí SK Bc. Zdeněk Syblík.

A nechyběli ani zástupci sponzorů, kteří věnovali drobné ceny a občerstvení pro všechny soutěžící.

Jelikož se sportovní hry zúčastněným velmi líbily, z tohoto důvodu se v letošním roce opět chystáme tuto akci zorganizovat a na sportovní hry pozvat domovy pro seniory.

Pevně věříme v jejich účast.