Aktivity a události

Miss bydlí na zámku

15. 6. 2014 Miss bydlí na zámku

Bydlet v krásném zámku a ještě k tomu být Miss ?? To se splnilo jedné obyvatelce DPS Masarykovo náměstí v Heřmanově Městci..
Rodinná pohoda

12. 6. 2014 Rodinná pohoda

Pracovníci občanského sdružení Rodinná pohoda Vyškov pomáhají s aktivizaci imobilních klientů v DPS Jevišovice. Přítomnost pejsků vyloudí úsměv i u klientů, kteří své pocity dávají velmi málo najevo.
Petanque

12. 6. 2014 Petanque

Dne 5.6.2014 se uskutečnil v Hodoníně 3. ročník turnaje v pétanque. Podruhé se ho zúčastnilo také družstvo z DPS Jevišovice.
Jde to i bez elektřiny

11. 6. 2014 Jde to i bez elektřiny

V květnu v našem domově nešel jeden den elektrický proud a dalo by se předpokládat, že provoz bude omezený, ale opak byl pravdou.
Vařeníčko :-o)

10. 6. 2014 Vařeníčko :-o)

V DZR Matyáš v Nejdku si pochutnali na vlastnoručně vyrobených švestkových koláčích..
Senioři dětem

9. 6. 2014 Senioři dětem

Senioři z Domova v Pňově-Předhradí připravili dětem z místní mateřské školy dopoledne plné her, zkoušek a překvapení.
VII. letní sportovní hry

9. 6. 2014 VII. letní sportovní hry

Jako již tradičně každý rok touto dobou, se v úterý 3. června 2014 v dopoledních hodinách na zahradě Domova pro seniory Heřmanův Městec v ulici U Bažantnice sešli nadšenci holdující sportu a pohybovému vyžití.
Stříbrná síla

8. 6. 2014 Stříbrná síla

Ve čtvrtek 5. června 2014 se v Administrativním a školicím centru Krajského úřadu JMK v Brně na Cejlu konala mezinárodní konference „Jak se žije důchodcům v ČR – Stříbrná síla“.
Májové aktivity

3. 6. 2014 Májové aktivity

V MSSS Boskovice byl měsíc květen velmi činorodý. Stavěla se májka, chodilo se hodně na zahradu, kde se cvičilo nebo jen tak sedělo. Proběhlo i několik vycházek s klienty mimo areál zařízení, či vzdělávací aktivity...
Na Vysočině volili miss

1. 6. 2014 Na Vysočině volili miss

Také v Domově důchodců Onšov žijí dámy na úrovni, což prokázala volba "Miss staré koleno"...
Čarodějnice hlídali hasiči

1. 6. 2014 Čarodějnice hlídali hasiči

Pálení čarodějnic 2014 v Domově se zvláštním režimem ,,MATYÁŠ“ v Nejdku. Proběhlo pod dozorem dobrovolných hasičů města Nejdek.
Výlet do Zlaté Koruny

27. 5. 2014 Výlet do Zlaté Koruny

Klienti DPS Máj obdivovali historické památky..
Sladké odpoledne

23. 5. 2014 Sladké odpoledne

Víte jak se vyrábí věnečky a větrníky? Klienti z Domova Jevišovice se to dověděli od studentek prvního ročníku oboru cukrář z SOŠ a SOU Dvořákova Znojmo.
Divadlo pro maminky

19. 5. 2014 Divadlo pro maminky

Co jste dali své mamince ke dni maminek? Bonboniéru, jinou sladkost či kytičku? Oslavenkyně z našeho Domova seniorů v Předhradí obdržely nejen tyto dárky, ale také velmi netradiční dárek v podobě zhudebněné pohádky Červená Karkulka v podání místní mateřské školy.
Miss zvolili i v DPS Nezdenice

18. 5. 2014 Miss zvolili i v DPS Nezdenice

Projekt "Miss staré koleno" úspěšně pokračoval v DPS Nezdenice...
Den matek v Jevišovicích

18. 5. 2014 Den matek v Jevišovicích

Oslava Dne matek se uskutečnila v Domově pro seniory Jevišovice dne 14. května. O kulturní program se postaraly děti z místní základní školy.
SDČR MO Brno - Setkání generací

16. 5. 2014 SDČR MO Brno - Setkání generací

Brněnští důchodci strávili příjemné odpoledne ve spolupráci se Stranou zelených – Jundrov
Den matek na jihu Čech

16. 5. 2014 Den matek na jihu Čech

Tradičně jako každý rok, jsme v DPS Máj, České Budějovice oslavili Den matek. Písničky pro naše maminky nám zahrát přijela kapela Veselá čtyřka.
Grilování a fandění

14. 5. 2014 Grilování a fandění

Za hezkého jarního počasí jsme si společně s klienty Domova Na Hrádku ugrilovali voňavé maso a klobásy a u toho jsme fandili našim hokejistům.
Reminiscence – práce se vzpomínkami

14. 5. 2014 Reminiscence – práce se vzpomínkami

Cílem reminiscenčního setkání uživatelů je možnost hovořit o své minulosti, zavzpomínat na své životní zkušenosti, jak dříve žili, jaké bylo jejich povolání, jak trávili volný čas atd...
1234567891011121314151617181920212223

Informační portál
Mladí duchem

je internetová stránka zaměřená na informování široké veřejnosti o aktivitách seniorů, jak v zařízeních sociální péče (Domovy pro seniory apod.) tak i v rámci Klubů seniorů a různých sdružení zabývajících se touto oblastí. Na rozdíl od jiných webů zaměřených na seniory je tento portál koncipován výhradně na informace o aktivitách seniorů v pobytových zařízeních – i mimo ně – v rámci celé ČR. Bude tedy sloužit i pro inspiraci a srovnání v rámci jednotlivých zařízení a organizací.

V sekci NABÍDKY pak je možno získat informace o nabídkách kulturních akcí, služeb či produktů.

Projekt si klade za cíl snadno dostupnou formou, blízkou mladším generacím  (Internet, Facebook) prezentovat schopnosti a vitalitu seniorů. Tedy  např. i konkrétní příbuzní, kteří obvykle nemají dost času své blízké navštěvovat – mohou na Internetu (Facebooku) vidět co dokáže jejich babička či dědeček.

Informační výstupy jsou zároveň prezentovány na Facebooku - profil Senior-Book.

Uveřejnění příspěvků v sekci AKTIVITY je ZDARMA, činnost webu zajišťují jeho partneři.


Tím, že umístíte příspěvek do sekce AKTIVITY tudíž nejen zpopularizujete činnost Vaší organizace v rámci ČR nad rámec vlastního webu apod. ale zároveň získáte i cenné informace a srovnání…

Vhodným výběrem fotografií, videa či zacílením textu příspěvku pak můžete „zviditelnit“ jak celou organizaci tak i její členy (obyvatele v pobytových zařízeních..)…

Toto pak lze využít k informování rodinných příslušníků, kteří žijí daleko (v zahraničí apod.) a nemůžou je tedy častěji navštěvovat.. a budou moci alespoň prostřednictvím Internetu (Facebooku)  s nimi být v kontaktu.

O duševním přínosu pro Vaše členy (obyvatele) jistě není třeba diskutovat..

Technické náležitosti , týkající se uveřejnění příspěvku najdete ZDE.

 

Tento prostor je určen pro propagaci partnerů...

320x320px