Aktivity a události

Výlet do Zlaté Koruny

27. 5. 2014 Výlet do Zlaté Koruny

Klienti DPS Máj obdivovali historické památky..
Sladké odpoledne

23. 5. 2014 Sladké odpoledne

Víte jak se vyrábí věnečky a větrníky? Klienti z Domova Jevišovice se to dověděli od studentek prvního ročníku oboru cukrář z SOŠ a SOU Dvořákova Znojmo.
Divadlo pro maminky

19. 5. 2014 Divadlo pro maminky

Co jste dali své mamince ke dni maminek? Bonboniéru, jinou sladkost či kytičku? Oslavenkyně z našeho Domova seniorů v Předhradí obdržely nejen tyto dárky, ale také velmi netradiční dárek v podobě zhudebněné pohádky Červená Karkulka v podání místní mateřské školy.
Miss zvolili i v DPS Nezdenice

18. 5. 2014 Miss zvolili i v DPS Nezdenice

Projekt "Miss staré koleno" úspěšně pokračoval v DPS Nezdenice...
Den matek v Jevišovicích

18. 5. 2014 Den matek v Jevišovicích

Oslava Dne matek se uskutečnila v Domově pro seniory Jevišovice dne 14. května. O kulturní program se postaraly děti z místní základní školy.
SDČR MO Brno - Setkání generací

16. 5. 2014 SDČR MO Brno - Setkání generací

Brněnští důchodci strávili příjemné odpoledne ve spolupráci se Stranou zelených – Jundrov
Den matek na jihu Čech

16. 5. 2014 Den matek na jihu Čech

Tradičně jako každý rok, jsme v DPS Máj, České Budějovice oslavili Den matek. Písničky pro naše maminky nám zahrát přijela kapela Veselá čtyřka.
Grilování a fandění

14. 5. 2014 Grilování a fandění

Za hezkého jarního počasí jsme si společně s klienty Domova Na Hrádku ugrilovali voňavé maso a klobásy a u toho jsme fandili našim hokejistům.
Reminiscence – práce se vzpomínkami

14. 5. 2014 Reminiscence – práce se vzpomínkami

Cílem reminiscenčního setkání uživatelů je možnost hovořit o své minulosti, zavzpomínat na své životní zkušenosti, jak dříve žili, jaké bylo jejich povolání, jak trávili volný čas atd...
Den matek

12. 5. 2014 Den matek

Dne 7.5. přišly děti z Mateřské školy v Sedlčanech potěšit všechny klienty Domova Sedlčany, především však maminky. První část pásma byla o pejscích, druhá byla jarní a květinová.
Slet čarodějnic

11. 5. 2014 Slet čarodějnic

V letošním roce se čarodějnicím opravdu daří - jak ukázal jejich slet v zařízení MSSS Boskovice..
Srdce na dlani

7. 5. 2014 Srdce na dlani

Jihlavské Divadlo Na Kopečku se stalo dějištěm už 11. ročníku Srdce na dlani..
Rej čarodějnic v Jevišovicích

5. 5. 2014 Rej čarodějnic v Jevišovicích

Poslední aprílové dopoledne si užili klienti Domova pro seniory Jevišovice společně s dětmi z místní mateřské školy reje čarodějnic. Vyhrávala hudba, všichni byli veselí a náramně si užili.
Dopravní den

3. 5. 2014 Dopravní den

Dne 22.4. se konalo v Domově Sedlčany Dopravní odpoledne. Klienti měli možnost vyzkoušet si nový elektrický skútr Leo, který Domov zakoupil pro jejich potřeby.
Velikonoční jarmark

2. 5. 2014 Velikonoční jarmark

Dne 16. 4. 2014 se konal v Domově Sedlčany Velikonoční jarmark. Ten se stal již každoroční tradicí. Jedná se o prodejní výstavu výrobků klientů a aktivizačních pracovnic, kteří si zpříjemňují jejich výrobou období před Velikonocemi.
V Čížkovicích znají svou MISS

27. 4. 2014 V Čížkovicích znají svou MISS

25.4. proběhla v DD v Čížkovicích první z akcí letošního ročníku "MISS STARÉ KOLENO".. Soutěžící dámy i hosté přivedli publikum do varu !!
Den Země

27. 4. 2014 Den Země

Den Země je den věnovaný Zemi, který se každoročně koná 22. dubna. Tento svátek je ovlivněn původními dny Země, které se konaly při oslavách jarní rovnodennosti, 21. března, a oslavovaly příchod jara.
Pašijový týden v MSSS Boskovice

24. 4. 2014 Pašijový týden v MSSS Boskovice

Tento týden se nazývá také svatý nebo velký. Je to poslední týden před velikonočními svátky a je plný lidových zvyků a příprav.
Velikonoce v Domově sv.Ludmily

23. 4. 2014 Velikonoce v Domově sv.Ludmily

Senioři v Domě pokojného stáří svaté Ludmily hojně oslavili Velikonoce..
Ročník 2014 startuje

18. 4. 2014 Ročník 2014 startuje

Ve volné myšlenkové návaznosti na seriál ČT - "Život je ples" proběhne v rozmezí duben - červenec 2014 v šesti vybraných zařízeních sociální péče další ročník volby "Miss staré koleno".
123456789101112131415161718192021222324

Informační portál
Mladí duchem

je internetová stránka zaměřená na informování široké veřejnosti o aktivitách seniorů, jak v zařízeních sociální péče (Domovy pro seniory apod.) tak i v rámci Klubů seniorů a různých sdružení zabývajících se touto oblastí. Na rozdíl od jiných webů zaměřených na seniory je tento portál koncipován výhradně na informace o aktivitách seniorů v pobytových zařízeních – i mimo ně – v rámci celé ČR. Bude tedy sloužit i pro inspiraci a srovnání v rámci jednotlivých zařízení a organizací.

V sekci NABÍDKY pak je možno získat informace o nabídkách kulturních akcí, služeb či produktů.

Projekt si klade za cíl snadno dostupnou formou, blízkou mladším generacím  (Internet, Facebook) prezentovat schopnosti a vitalitu seniorů. Tedy  např. i konkrétní příbuzní, kteří obvykle nemají dost času své blízké navštěvovat – mohou na Internetu (Facebooku) vidět co dokáže jejich babička či dědeček.

Informační výstupy jsou zároveň prezentovány na Facebooku - profil Senior-Book.

Uveřejnění příspěvků v sekci AKTIVITY je ZDARMA, činnost webu zajišťují jeho partneři.


Tím, že umístíte příspěvek do sekce AKTIVITY tudíž nejen zpopularizujete činnost Vaší organizace v rámci ČR nad rámec vlastního webu apod. ale zároveň získáte i cenné informace a srovnání…

Vhodným výběrem fotografií, videa či zacílením textu příspěvku pak můžete „zviditelnit“ jak celou organizaci tak i její členy (obyvatele v pobytových zařízeních..)…

Toto pak lze využít k informování rodinných příslušníků, kteří žijí daleko (v zahraničí apod.) a nemůžou je tedy častěji navštěvovat.. a budou moci alespoň prostřednictvím Internetu (Facebooku)  s nimi být v kontaktu.

O duševním přínosu pro Vaše členy (obyvatele) jistě není třeba diskutovat..

Technické náležitosti , týkající se uveřejnění příspěvku najdete ZDE.

 

Tento prostor je určen pro propagaci partnerů...

320x320px