Aktivity a události

Děti přivítaly jaro

28. 3. 2014 Děti přivítaly jaro

25. března se v našem Domově v Jevišovicích uskutečnilo vystoupení dětí z Dětského domova ve Znojmě. Děti si pro nás připravily taneční, pěvecké a recitační pásmo s jarní tématikou.
Březen - měsíc knihy

25. 3. 2014 Březen - měsíc knihy

Po celý březen se klienti Domova Sedlčany mohou těšit z návštěv knihovnic z Městské knihovny Sedlčany, které chodí klientům předčítat. Většinou se jedná o historické knihy o Sedlčansku, nebo o pověsti z našeho kraje.
100 let - žádný věk pro dámu

24. 3. 2014 100 let - žádný věk pro dámu

20.3.2014 oslavila paní Jarmila Kočová v Domově důchodců v Libochovicích 100. narozeniny.
Ženy slavily i v Sedlčanech

24. 3. 2014 Ženy slavily i v Sedlčanech

Na oslavu MDŽ se v Domově nezapomíná. Všechny klienty i zaměstnankyně dostaly kytičku. Radost všem ženám udělalo vystoupení dětí a učitelek ze Základní školy Kosova Hora.
Výroční členská schůze SDČR - MO Brno

20. 3. 2014 Výroční členská schůze SDČR - MO Brno

Dne 19.3.2014 se v sále Břetislava Bakaly sešli členové Svazu důchodců ČR , MO Brno na výroční schůzi.
Koncert nejen pro seniory

20. 3. 2014 Koncert nejen pro seniory

V úterý 18.3.2014 se konal v Boskovicích charitativní Koncert nejen pro seniory, který pořádalo sdružení Inter nos a Městská správa sociálních služeb Boskovice
Trénink paměti

19. 3. 2014 Trénink paměti

Alzheimerova choroba začíná pozvolna, zhoršuje se krátkodobá paměť, nemocný má problém s vyjadřováním. Snažíme se proto pravidelným tréninkem co nejvíce oddálit nežádoucí dopady této choroby u našich klientů.
Pečení s kuchaři

18. 3. 2014 Pečení s kuchaři

Jak poskládat ubrousek různými způsoby nebo připravit rychlé chutné pohoštění předvedli studenti 1. ročníku oboru kuchař – číšník ze SOU a SOŠ Dvořákova Znojmo klientům Domova pro seniory Jevišovice.
Domovem zavoněly buchty

17. 3. 2014 Domovem zavoněly buchty

Příjemně strávené odpoledne v Domově se zvláštním režimem v Boskovicích. Vlastnoručně vyrobená svačina přišla všem k chuti.
Sportem k dobré náladě

14. 3. 2014 Sportem k dobré náladě

V DPS U Bažantnice v Heřmanově Městci si klienti v rámci sportovních her udržují dobrou kondici i náladu.
Canisterapie  potěšila

14. 3. 2014 Canisterapie potěšila

V úterý 4. 3. 2014 přišla do Domova pro seniory U Bažantnice v Heřmanově Městci na návštěvu za klienty zajímavá dvojice – paní Andělová z Pardubic spolu se svou dvanáctiletou fenkou Enži.
Ženám popřáli muži i děti

13. 3. 2014 Ženám popřáli muži i děti

V pátek 7. března jsme v našem domově oslavili Mezinárodní den žen. Tento celosvětový svátek si připomínáme v našem domově už pravidelně.
Setkání generací

12. 3. 2014 Setkání generací

Mezigenerační setkání studentek SOŠ a SOU Dvořákova Znojmo s klienty DPS Jevišovice
Karneval rozvířily vějíře

12. 3. 2014 Karneval rozvířily vějíře

Předposlední únorový týden se to v blanenském SENIOR centru změnilo k nepoznání. Celý týden se nesl ve znamení masek, masopustních tradic, samby, rozpustilé muziky a barevné výzdoby. Navíc ve středu 19. února 2014 se konal jeden opravdový karneval přímo v prostorách domova.
Ženy si užívaly

12. 3. 2014 Ženy si užívaly

Co by zaměstnanci neudělali pro své klientky? Oslavu dne žen trošku jinak.
MDŽ v Předhradí

10. 3. 2014 MDŽ v Předhradí

Mezinárodní den žen – svátek, který je některými lidmi zatracován a druhými slavený… V Domově seniorů Předhradí jsme se zařadili mezi slavící a popřáli tak našim ženám vše nejlepší k jejich svátku.
Masopustní veselí na zámku

10. 3. 2014 Masopustní veselí na zámku

V první březnové sobotní odpoledne bylo v Domově pro seniory Jevišovice veselo. Klienti, jejich příbuzní, návštěvníci z Jevišovic a blízkého okolí spolu se zaměstnanci a jejich rodinami slavili masopust. K tanci a poslechu hráli již tradičně Alena a Jožka Rapáčovi. Součástí programu bylo vystoupení imobilních klientů, kteří společně se zaměstnanci nacvičili country tanečky.
Masopust v Domově Sedlčany

7. 3. 2014 Masopust v Domově Sedlčany

Masopust v Domově Sedlčany oslavili senioři i zaměstnanci v pondělí 3. března masopustní zábavou. Účast byla jako každý rok veliká. Připraveny byly zabíjačkové pokrmy i bohatá tombola. K tanci a poslechu hrála skupina Axiom, která dokázala zaplnit parket po celé odpoledne.
Masopust na severu Čech

5. 3. 2014 Masopust na severu Čech

Zaměstnanci a studenti si pro seniory v Domě pokojného stáří svaté Ludmily připravili Masopustní veselí..
V MSSS Boskovice to žije !!

5. 3. 2014 V MSSS Boskovice to žije !!

Masopust samozřejmě patřičně oslavili i v MSSS Boskovice
1234567891011121314151617181920212223

Informační portál
Mladí duchem

je internetová stránka zaměřená na informování široké veřejnosti o aktivitách seniorů, jak v zařízeních sociální péče (Domovy pro seniory apod.) tak i v rámci Klubů seniorů a různých sdružení zabývajících se touto oblastí. Na rozdíl od jiných webů zaměřených na seniory je tento portál koncipován výhradně na informace o aktivitách seniorů v pobytových zařízeních – i mimo ně – v rámci celé ČR. Bude tedy sloužit i pro inspiraci a srovnání v rámci jednotlivých zařízení a organizací.

V sekci NABÍDKY pak je možno získat informace o nabídkách kulturních akcí, služeb či produktů.

Projekt si klade za cíl snadno dostupnou formou, blízkou mladším generacím  (Internet, Facebook) prezentovat schopnosti a vitalitu seniorů. Tedy  např. i konkrétní příbuzní, kteří obvykle nemají dost času své blízké navštěvovat – mohou na Internetu (Facebooku) vidět co dokáže jejich babička či dědeček.

Informační výstupy jsou zároveň prezentovány na Facebooku - profil Senior-Book.

Uveřejnění příspěvků v sekci AKTIVITY je ZDARMA, činnost webu zajišťují jeho partneři.


Tím, že umístíte příspěvek do sekce AKTIVITY tudíž nejen zpopularizujete činnost Vaší organizace v rámci ČR nad rámec vlastního webu apod. ale zároveň získáte i cenné informace a srovnání…

Vhodným výběrem fotografií, videa či zacílením textu příspěvku pak můžete „zviditelnit“ jak celou organizaci tak i její členy (obyvatele v pobytových zařízeních..)…

Toto pak lze využít k informování rodinných příslušníků, kteří žijí daleko (v zahraničí apod.) a nemůžou je tedy častěji navštěvovat.. a budou moci alespoň prostřednictvím Internetu (Facebooku)  s nimi být v kontaktu.

O duševním přínosu pro Vaše členy (obyvatele) jistě není třeba diskutovat..

Technické náležitosti , týkající se uveřejnění příspěvku najdete ZDE.

 

Tento prostor je určen pro propagaci partnerů...

320x320px