Aktivity a události

Proč jezdit na Kubu ?

4. 4. 2014 Proč jezdit na Kubu ?

Patronkami Domova Sedlčany je pěvecké duo PIŇA KOLÁDA.
Vítání jara v Boskovicích

3. 4. 2014 Vítání jara v Boskovicích

Opravdu příjemný příchod jara přivítali klienti MSSS Boskovice.
Jak zatočit s inkontinencí

2. 4. 2014 Jak zatočit s inkontinencí

Na toto téma se vedla řeč 25.3. v Klubu důchodců MO SDČR Ostrava.
Děti přivítaly jaro

28. 3. 2014 Děti přivítaly jaro

25. března se v našem Domově v Jevišovicích uskutečnilo vystoupení dětí z Dětského domova ve Znojmě. Děti si pro nás připravily taneční, pěvecké a recitační pásmo s jarní tématikou.
Březen - měsíc knihy

25. 3. 2014 Březen - měsíc knihy

Po celý březen se klienti Domova Sedlčany mohou těšit z návštěv knihovnic z Městské knihovny Sedlčany, které chodí klientům předčítat. Většinou se jedná o historické knihy o Sedlčansku, nebo o pověsti z našeho kraje.
100 let - žádný věk pro dámu

24. 3. 2014 100 let - žádný věk pro dámu

20.3.2014 oslavila paní Jarmila Kočová v Domově důchodců v Libochovicích 100. narozeniny.
Ženy slavily i v Sedlčanech

24. 3. 2014 Ženy slavily i v Sedlčanech

Na oslavu MDŽ se v Domově nezapomíná. Všechny klienty i zaměstnankyně dostaly kytičku. Radost všem ženám udělalo vystoupení dětí a učitelek ze Základní školy Kosova Hora.
Výroční členská schůze SDČR - MO Brno

20. 3. 2014 Výroční členská schůze SDČR - MO Brno

Dne 19.3.2014 se v sále Břetislava Bakaly sešli členové Svazu důchodců ČR , MO Brno na výroční schůzi.
Koncert nejen pro seniory

20. 3. 2014 Koncert nejen pro seniory

V úterý 18.3.2014 se konal v Boskovicích charitativní Koncert nejen pro seniory, který pořádalo sdružení Inter nos a Městská správa sociálních služeb Boskovice
Trénink paměti

19. 3. 2014 Trénink paměti

Alzheimerova choroba začíná pozvolna, zhoršuje se krátkodobá paměť, nemocný má problém s vyjadřováním. Snažíme se proto pravidelným tréninkem co nejvíce oddálit nežádoucí dopady této choroby u našich klientů.
Pečení s kuchaři

18. 3. 2014 Pečení s kuchaři

Jak poskládat ubrousek různými způsoby nebo připravit rychlé chutné pohoštění předvedli studenti 1. ročníku oboru kuchař – číšník ze SOU a SOŠ Dvořákova Znojmo klientům Domova pro seniory Jevišovice.
Domovem zavoněly buchty

17. 3. 2014 Domovem zavoněly buchty

Příjemně strávené odpoledne v Domově se zvláštním režimem v Boskovicích. Vlastnoručně vyrobená svačina přišla všem k chuti.
Sportem k dobré náladě

14. 3. 2014 Sportem k dobré náladě

V DPS U Bažantnice v Heřmanově Městci si klienti v rámci sportovních her udržují dobrou kondici i náladu.
Canisterapie  potěšila

14. 3. 2014 Canisterapie potěšila

V úterý 4. 3. 2014 přišla do Domova pro seniory U Bažantnice v Heřmanově Městci na návštěvu za klienty zajímavá dvojice – paní Andělová z Pardubic spolu se svou dvanáctiletou fenkou Enži.
Ženám popřáli muži i děti

13. 3. 2014 Ženám popřáli muži i děti

V pátek 7. března jsme v našem domově oslavili Mezinárodní den žen. Tento celosvětový svátek si připomínáme v našem domově už pravidelně.
Ženy si užívaly

12. 3. 2014 Ženy si užívaly

Co by zaměstnanci neudělali pro své klientky? Oslavu dne žen trošku jinak.
Setkání generací

12. 3. 2014 Setkání generací

Mezigenerační setkání studentek SOŠ a SOU Dvořákova Znojmo s klienty DPS Jevišovice
Karneval rozvířily vějíře

12. 3. 2014 Karneval rozvířily vějíře

Předposlední únorový týden se to v blanenském SENIOR centru změnilo k nepoznání. Celý týden se nesl ve znamení masek, masopustních tradic, samby, rozpustilé muziky a barevné výzdoby. Navíc ve středu 19. února 2014 se konal jeden opravdový karneval přímo v prostorách domova.
MDŽ v Předhradí

10. 3. 2014 MDŽ v Předhradí

Mezinárodní den žen – svátek, který je některými lidmi zatracován a druhými slavený… V Domově seniorů Předhradí jsme se zařadili mezi slavící a popřáli tak našim ženám vše nejlepší k jejich svátku.
Masopustní veselí na zámku

10. 3. 2014 Masopustní veselí na zámku

V první březnové sobotní odpoledne bylo v Domově pro seniory Jevišovice veselo. Klienti, jejich příbuzní, návštěvníci z Jevišovic a blízkého okolí spolu se zaměstnanci a jejich rodinami slavili masopust. K tanci a poslechu hráli již tradičně Alena a Jožka Rapáčovi. Součástí programu bylo vystoupení imobilních klientů, kteří společně se zaměstnanci nacvičili country tanečky.
1234567891011121314151617181920212223

Informační portál
Mladí duchem

je internetová stránka zaměřená na informování široké veřejnosti o aktivitách seniorů, jak v zařízeních sociální péče (Domovy pro seniory apod.) tak i v rámci Klubů seniorů a různých sdružení zabývajících se touto oblastí. Na rozdíl od jiných webů zaměřených na seniory je tento portál koncipován výhradně na informace o aktivitách seniorů v pobytových zařízeních – i mimo ně – v rámci celé ČR. Bude tedy sloužit i pro inspiraci a srovnání v rámci jednotlivých zařízení a organizací.

V sekci NABÍDKY pak je možno získat informace o nabídkách kulturních akcí, služeb či produktů.

Projekt si klade za cíl snadno dostupnou formou, blízkou mladším generacím  (Internet, Facebook) prezentovat schopnosti a vitalitu seniorů. Tedy  např. i konkrétní příbuzní, kteří obvykle nemají dost času své blízké navštěvovat – mohou na Internetu (Facebooku) vidět co dokáže jejich babička či dědeček.

Informační výstupy jsou zároveň prezentovány na Facebooku - profil Senior-Book.

Uveřejnění příspěvků v sekci AKTIVITY je ZDARMA, činnost webu zajišťují jeho partneři.


Tím, že umístíte příspěvek do sekce AKTIVITY tudíž nejen zpopularizujete činnost Vaší organizace v rámci ČR nad rámec vlastního webu apod. ale zároveň získáte i cenné informace a srovnání…

Vhodným výběrem fotografií, videa či zacílením textu příspěvku pak můžete „zviditelnit“ jak celou organizaci tak i její členy (obyvatele v pobytových zařízeních..)…

Toto pak lze využít k informování rodinných příslušníků, kteří žijí daleko (v zahraničí apod.) a nemůžou je tedy častěji navštěvovat.. a budou moci alespoň prostřednictvím Internetu (Facebooku)  s nimi být v kontaktu.

O duševním přínosu pro Vaše členy (obyvatele) jistě není třeba diskutovat..

Technické náležitosti , týkající se uveřejnění příspěvku najdete ZDE.

 

Tento prostor je určen pro propagaci partnerů...

320x320px