Aktivity a události

Canisterapie  potěšila

14. 3. 2014 Canisterapie potěšila

V úterý 4. 3. 2014 přišla do Domova pro seniory U Bažantnice v Heřmanově Městci na návštěvu za klienty zajímavá dvojice – paní Andělová z Pardubic spolu se svou dvanáctiletou fenkou Enži.
Ženám popřáli muži i děti

13. 3. 2014 Ženám popřáli muži i děti

V pátek 7. března jsme v našem domově oslavili Mezinárodní den žen. Tento celosvětový svátek si připomínáme v našem domově už pravidelně.
Ženy si užívaly

12. 3. 2014 Ženy si užívaly

Co by zaměstnanci neudělali pro své klientky? Oslavu dne žen trošku jinak.
Setkání generací

12. 3. 2014 Setkání generací

Mezigenerační setkání studentek SOŠ a SOU Dvořákova Znojmo s klienty DPS Jevišovice
Karneval rozvířily vějíře

12. 3. 2014 Karneval rozvířily vějíře

Předposlední únorový týden se to v blanenském SENIOR centru změnilo k nepoznání. Celý týden se nesl ve znamení masek, masopustních tradic, samby, rozpustilé muziky a barevné výzdoby. Navíc ve středu 19. února 2014 se konal jeden opravdový karneval přímo v prostorách domova.
MDŽ v Předhradí

10. 3. 2014 MDŽ v Předhradí

Mezinárodní den žen – svátek, který je některými lidmi zatracován a druhými slavený… V Domově seniorů Předhradí jsme se zařadili mezi slavící a popřáli tak našim ženám vše nejlepší k jejich svátku.
Masopustní veselí na zámku

10. 3. 2014 Masopustní veselí na zámku

V první březnové sobotní odpoledne bylo v Domově pro seniory Jevišovice veselo. Klienti, jejich příbuzní, návštěvníci z Jevišovic a blízkého okolí spolu se zaměstnanci a jejich rodinami slavili masopust. K tanci a poslechu hráli již tradičně Alena a Jožka Rapáčovi. Součástí programu bylo vystoupení imobilních klientů, kteří společně se zaměstnanci nacvičili country tanečky.
Masopust v Domově Sedlčany

7. 3. 2014 Masopust v Domově Sedlčany

Masopust v Domově Sedlčany oslavili senioři i zaměstnanci v pondělí 3. března masopustní zábavou. Účast byla jako každý rok veliká. Připraveny byly zabíjačkové pokrmy i bohatá tombola. K tanci a poslechu hrála skupina Axiom, která dokázala zaplnit parket po celé odpoledne.
Masopust na severu Čech

5. 3. 2014 Masopust na severu Čech

Zaměstnanci a studenti si pro seniory v Domě pokojného stáří svaté Ludmily připravili Masopustní veselí..
V MSSS Boskovice to žije !!

5. 3. 2014 V MSSS Boskovice to žije !!

Masopust samozřejmě patřičně oslavili i v MSSS Boskovice
Masopust v DPS Předhradí

3. 3. 2014 Masopust v DPS Předhradí

Dne 18. 2. 2014 navštívil masopustní průvod i Domov pro seniory Předhradí, kde užaslým obyvatelům vtrhl nejen do společenské místnosti, ale i do jejich pokojů. Udiveným, překvapeným, zároveň i potěšeným obyvatelům věštila cikánka, štěstí přál kominíček, zlobil je čert a lesní víla místo tance rozdávala koblížky.
Ples v MSSS Boskovice

28. 2. 2014 Ples v MSSS Boskovice

Jako každoročně touto dobou, kdy vrcholí plesová sezóna, se i v našem zařízení konal ples. Každý ples se nese v nějakém duchu - tentokrát zazněla temperamentní, smyslná hudba a nepřehlédnutelný kontrast černé a červené byly jako nezkrotná, vyzývavá Carmen.
Kočka 60plus

28. 2. 2014 Kočka 60plus

Firma ABENA sponzoruje další aktivitu, přispívající ke zkvalitnění života seniorů – Kočka 60plus.
Sportovní hry DPKS

24. 2. 2014 Sportovní hry DPKS

III. Sportovní hry, pořádané dne 16. 10. 2013 v Domově Pod Kavčí Skálou byly opět oživením běžného chodu domova.
Den Lesa v DD Libochovice

17. 2. 2014 Den Lesa v DD Libochovice

Den Lesa, pod tímto názvem uspořádal DD Libochovice ve spolupráci s Lesy ČR s.p., 17.2.2014 přednášku s besedou, kde byli senioři obeznámeni s prací lesníků.
Plavecké přebory seniorů

14. 2. 2014 Plavecké přebory seniorů

11. plavecké přebory seniorů, pořádané 13.2.2014 v DD Libochovice opět oživily chod domova. Celkem plavalo 17 plavců z toho 13 mužů a 4 ženy, věkové rozpětí plavců byl 50 - 86 let.
MISS staré koleno 2012

20. 10. 2013 MISS staré koleno 2012

Ženy nestárnou – to dokázal první ročník soutěže Miss staré koleno, pořádané generálním partnerem akce – firmou ABENA.
Cesta za snem

25. 9. 2013 Cesta za snem

Handicapovaný neprofesionální sportovec Heřman Volf ve spolupráci s MILD production, Nadačním fondem Cesta bezpečí a Národní abilympijskou asociací vybrali z celé České republiky 18 dětí s pohybovým postižením, aby jim v rámci projektu „Cesta za snem“ splnili jejich sny.
123456789101112131415161718192021222324

Informační portál
Mladí duchem

je internetová stránka zaměřená na informování široké veřejnosti o aktivitách seniorů, jak v zařízeních sociální péče (Domovy pro seniory apod.) tak i v rámci Klubů seniorů a různých sdružení zabývajících se touto oblastí. Na rozdíl od jiných webů zaměřených na seniory je tento portál koncipován výhradně na informace o aktivitách seniorů v pobytových zařízeních – i mimo ně – v rámci celé ČR. Bude tedy sloužit i pro inspiraci a srovnání v rámci jednotlivých zařízení a organizací.

V sekci NABÍDKY pak je možno získat informace o nabídkách kulturních akcí, služeb či produktů.

Projekt si klade za cíl snadno dostupnou formou, blízkou mladším generacím  (Internet, Facebook) prezentovat schopnosti a vitalitu seniorů. Tedy  např. i konkrétní příbuzní, kteří obvykle nemají dost času své blízké navštěvovat – mohou na Internetu (Facebooku) vidět co dokáže jejich babička či dědeček.

Informační výstupy jsou zároveň prezentovány na Facebooku - profil Senior-Book.

Uveřejnění příspěvků v sekci AKTIVITY je ZDARMA, činnost webu zajišťují jeho partneři.


Tím, že umístíte příspěvek do sekce AKTIVITY tudíž nejen zpopularizujete činnost Vaší organizace v rámci ČR nad rámec vlastního webu apod. ale zároveň získáte i cenné informace a srovnání…

Vhodným výběrem fotografií, videa či zacílením textu příspěvku pak můžete „zviditelnit“ jak celou organizaci tak i její členy (obyvatele v pobytových zařízeních..)…

Toto pak lze využít k informování rodinných příslušníků, kteří žijí daleko (v zahraničí apod.) a nemůžou je tedy častěji navštěvovat.. a budou moci alespoň prostřednictvím Internetu (Facebooku)  s nimi být v kontaktu.

O duševním přínosu pro Vaše členy (obyvatele) jistě není třeba diskutovat..

Technické náležitosti , týkající se uveřejnění příspěvku najdete ZDE.

 

Tento prostor je určen pro propagaci partnerů...

320x320px