Aktivity a události

Masopust v Domově Sedlčany

7. 3. 2014 Masopust v Domově Sedlčany

Masopust v Domově Sedlčany oslavili senioři i zaměstnanci v pondělí 3. března masopustní zábavou. Účast byla jako každý rok veliká. Připraveny byly zabíjačkové pokrmy i bohatá tombola. K tanci a poslechu hrála skupina Axiom, která dokázala zaplnit parket po celé odpoledne.
Masopust na severu Čech

5. 3. 2014 Masopust na severu Čech

Zaměstnanci a studenti si pro seniory v Domě pokojného stáří svaté Ludmily připravili Masopustní veselí..
V MSSS Boskovice to žije !!

5. 3. 2014 V MSSS Boskovice to žije !!

Masopust samozřejmě patřičně oslavili i v MSSS Boskovice
Masopust v DPS Předhradí

3. 3. 2014 Masopust v DPS Předhradí

Dne 18. 2. 2014 navštívil masopustní průvod i Domov pro seniory Předhradí, kde užaslým obyvatelům vtrhl nejen do společenské místnosti, ale i do jejich pokojů. Udiveným, překvapeným, zároveň i potěšeným obyvatelům věštila cikánka, štěstí přál kominíček, zlobil je čert a lesní víla místo tance rozdávala koblížky.
Ples v MSSS Boskovice

28. 2. 2014 Ples v MSSS Boskovice

Jako každoročně touto dobou, kdy vrcholí plesová sezóna, se i v našem zařízení konal ples. Každý ples se nese v nějakém duchu - tentokrát zazněla temperamentní, smyslná hudba a nepřehlédnutelný kontrast černé a červené byly jako nezkrotná, vyzývavá Carmen.
Kočka 60plus

28. 2. 2014 Kočka 60plus

Firma ABENA sponzoruje další aktivitu, přispívající ke zkvalitnění života seniorů – Kočka 60plus.
Sportovní hry DPKS

24. 2. 2014 Sportovní hry DPKS

III. Sportovní hry, pořádané dne 16. 10. 2013 v Domově Pod Kavčí Skálou byly opět oživením běžného chodu domova.
Den Lesa v DD Libochovice

17. 2. 2014 Den Lesa v DD Libochovice

Den Lesa, pod tímto názvem uspořádal DD Libochovice ve spolupráci s Lesy ČR s.p., 17.2.2014 přednášku s besedou, kde byli senioři obeznámeni s prací lesníků.
Plavecké přebory seniorů

14. 2. 2014 Plavecké přebory seniorů

11. plavecké přebory seniorů, pořádané 13.2.2014 v DD Libochovice opět oživily chod domova. Celkem plavalo 17 plavců z toho 13 mužů a 4 ženy, věkové rozpětí plavců byl 50 - 86 let.
MISS staré koleno 2012

20. 10. 2013 MISS staré koleno 2012

Ženy nestárnou – to dokázal první ročník soutěže Miss staré koleno, pořádané generálním partnerem akce – firmou ABENA.
Cesta za snem

25. 9. 2013 Cesta za snem

Handicapovaný neprofesionální sportovec Heřman Volf ve spolupráci s MILD production, Nadačním fondem Cesta bezpečí a Národní abilympijskou asociací vybrali z celé České republiky 18 dětí s pohybovým postižením, aby jim v rámci projektu „Cesta za snem“ splnili jejich sny.
Sportovní vyžití seniorů

25. 9. 2013 Sportovní vyžití seniorů

ABENA podpořila sportovní vyžití seniorů v DPS Slunečnice, Ostrava
1234567891011121314151617181920212223

Informační portál
Mladí duchem

je internetová stránka zaměřená na informování široké veřejnosti o aktivitách seniorů, jak v zařízeních sociální péče (Domovy pro seniory apod.) tak i v rámci Klubů seniorů a různých sdružení zabývajících se touto oblastí. Na rozdíl od jiných webů zaměřených na seniory je tento portál koncipován výhradně na informace o aktivitách seniorů v pobytových zařízeních – i mimo ně – v rámci celé ČR. Bude tedy sloužit i pro inspiraci a srovnání v rámci jednotlivých zařízení a organizací.

V sekci NABÍDKY pak je možno získat informace o nabídkách kulturních akcí, služeb či produktů.

Projekt si klade za cíl snadno dostupnou formou, blízkou mladším generacím  (Internet, Facebook) prezentovat schopnosti a vitalitu seniorů. Tedy  např. i konkrétní příbuzní, kteří obvykle nemají dost času své blízké navštěvovat – mohou na Internetu (Facebooku) vidět co dokáže jejich babička či dědeček.

Informační výstupy jsou zároveň prezentovány na Facebooku - profil Senior-Book.

Uveřejnění příspěvků v sekci AKTIVITY je ZDARMA, činnost webu zajišťují jeho partneři.


Tím, že umístíte příspěvek do sekce AKTIVITY tudíž nejen zpopularizujete činnost Vaší organizace v rámci ČR nad rámec vlastního webu apod. ale zároveň získáte i cenné informace a srovnání…

Vhodným výběrem fotografií, videa či zacílením textu příspěvku pak můžete „zviditelnit“ jak celou organizaci tak i její členy (obyvatele v pobytových zařízeních..)…

Toto pak lze využít k informování rodinných příslušníků, kteří žijí daleko (v zahraničí apod.) a nemůžou je tedy častěji navštěvovat.. a budou moci alespoň prostřednictvím Internetu (Facebooku)  s nimi být v kontaktu.

O duševním přínosu pro Vaše členy (obyvatele) jistě není třeba diskutovat..

Technické náležitosti , týkající se uveřejnění příspěvku najdete ZDE.

 

Tento prostor je určen pro propagaci partnerů...

320x320px