Aktivity a události

Domovem zavoněly buchty

17. 3. 2014 Domovem zavoněly buchty

Příjemně strávené odpoledne v Domově se zvláštním režimem v Boskovicích. Vlastnoručně vyrobená svačina přišla všem k chuti.
Sportem k dobré náladě

14. 3. 2014 Sportem k dobré náladě

V DPS U Bažantnice v Heřmanově Městci si klienti v rámci sportovních her udržují dobrou kondici i náladu.
Canisterapie  potěšila

14. 3. 2014 Canisterapie potěšila

V úterý 4. 3. 2014 přišla do Domova pro seniory U Bažantnice v Heřmanově Městci na návštěvu za klienty zajímavá dvojice – paní Andělová z Pardubic spolu se svou dvanáctiletou fenkou Enži.
Ženám popřáli muži i děti

13. 3. 2014 Ženám popřáli muži i děti

V pátek 7. března jsme v našem domově oslavili Mezinárodní den žen. Tento celosvětový svátek si připomínáme v našem domově už pravidelně.
Setkání generací

12. 3. 2014 Setkání generací

Mezigenerační setkání studentek SOŠ a SOU Dvořákova Znojmo s klienty DPS Jevišovice
Karneval rozvířily vějíře

12. 3. 2014 Karneval rozvířily vějíře

Předposlední únorový týden se to v blanenském SENIOR centru změnilo k nepoznání. Celý týden se nesl ve znamení masek, masopustních tradic, samby, rozpustilé muziky a barevné výzdoby. Navíc ve středu 19. února 2014 se konal jeden opravdový karneval přímo v prostorách domova.
Ženy si užívaly

12. 3. 2014 Ženy si užívaly

Co by zaměstnanci neudělali pro své klientky? Oslavu dne žen trošku jinak.
MDŽ v Předhradí

10. 3. 2014 MDŽ v Předhradí

Mezinárodní den žen – svátek, který je některými lidmi zatracován a druhými slavený… V Domově seniorů Předhradí jsme se zařadili mezi slavící a popřáli tak našim ženám vše nejlepší k jejich svátku.
Masopustní veselí na zámku

10. 3. 2014 Masopustní veselí na zámku

V první březnové sobotní odpoledne bylo v Domově pro seniory Jevišovice veselo. Klienti, jejich příbuzní, návštěvníci z Jevišovic a blízkého okolí spolu se zaměstnanci a jejich rodinami slavili masopust. K tanci a poslechu hráli již tradičně Alena a Jožka Rapáčovi. Součástí programu bylo vystoupení imobilních klientů, kteří společně se zaměstnanci nacvičili country tanečky.
Masopust v Domově Sedlčany

7. 3. 2014 Masopust v Domově Sedlčany

Masopust v Domově Sedlčany oslavili senioři i zaměstnanci v pondělí 3. března masopustní zábavou. Účast byla jako každý rok veliká. Připraveny byly zabíjačkové pokrmy i bohatá tombola. K tanci a poslechu hrála skupina Axiom, která dokázala zaplnit parket po celé odpoledne.
Masopust na severu Čech

5. 3. 2014 Masopust na severu Čech

Zaměstnanci a studenti si pro seniory v Domě pokojného stáří svaté Ludmily připravili Masopustní veselí..
V MSSS Boskovice to žije !!

5. 3. 2014 V MSSS Boskovice to žije !!

Masopust samozřejmě patřičně oslavili i v MSSS Boskovice
Masopust v DPS Předhradí

3. 3. 2014 Masopust v DPS Předhradí

Dne 18. 2. 2014 navštívil masopustní průvod i Domov pro seniory Předhradí, kde užaslým obyvatelům vtrhl nejen do společenské místnosti, ale i do jejich pokojů. Udiveným, překvapeným, zároveň i potěšeným obyvatelům věštila cikánka, štěstí přál kominíček, zlobil je čert a lesní víla místo tance rozdávala koblížky.
Ples v MSSS Boskovice

28. 2. 2014 Ples v MSSS Boskovice

Jako každoročně touto dobou, kdy vrcholí plesová sezóna, se i v našem zařízení konal ples. Každý ples se nese v nějakém duchu - tentokrát zazněla temperamentní, smyslná hudba a nepřehlédnutelný kontrast černé a červené byly jako nezkrotná, vyzývavá Carmen.
Kočka 60plus

28. 2. 2014 Kočka 60plus

Firma ABENA sponzoruje další aktivitu, přispívající ke zkvalitnění života seniorů – Kočka 60plus.
Sportovní hry DPKS

24. 2. 2014 Sportovní hry DPKS

III. Sportovní hry, pořádané dne 16. 10. 2013 v Domově Pod Kavčí Skálou byly opět oživením běžného chodu domova.
Den Lesa v DD Libochovice

17. 2. 2014 Den Lesa v DD Libochovice

Den Lesa, pod tímto názvem uspořádal DD Libochovice ve spolupráci s Lesy ČR s.p., 17.2.2014 přednášku s besedou, kde byli senioři obeznámeni s prací lesníků.
Plavecké přebory seniorů

14. 2. 2014 Plavecké přebory seniorů

11. plavecké přebory seniorů, pořádané 13.2.2014 v DD Libochovice opět oživily chod domova. Celkem plavalo 17 plavců z toho 13 mužů a 4 ženy, věkové rozpětí plavců byl 50 - 86 let.
123456789101112131415161718192021222324

Informační portál
Mladí duchem

je internetová stránka zaměřená na informování široké veřejnosti o aktivitách seniorů, jak v zařízeních sociální péče (Domovy pro seniory apod.) tak i v rámci Klubů seniorů a různých sdružení zabývajících se touto oblastí. Na rozdíl od jiných webů zaměřených na seniory je tento portál koncipován výhradně na informace o aktivitách seniorů v pobytových zařízeních – i mimo ně – v rámci celé ČR. Bude tedy sloužit i pro inspiraci a srovnání v rámci jednotlivých zařízení a organizací.

V sekci NABÍDKY pak je možno získat informace o nabídkách kulturních akcí, služeb či produktů.

Projekt si klade za cíl snadno dostupnou formou, blízkou mladším generacím  (Internet, Facebook) prezentovat schopnosti a vitalitu seniorů. Tedy  např. i konkrétní příbuzní, kteří obvykle nemají dost času své blízké navštěvovat – mohou na Internetu (Facebooku) vidět co dokáže jejich babička či dědeček.

Informační výstupy jsou zároveň prezentovány na Facebooku - profil Senior-Book.

Uveřejnění příspěvků v sekci AKTIVITY je ZDARMA, činnost webu zajišťují jeho partneři.


Tím, že umístíte příspěvek do sekce AKTIVITY tudíž nejen zpopularizujete činnost Vaší organizace v rámci ČR nad rámec vlastního webu apod. ale zároveň získáte i cenné informace a srovnání…

Vhodným výběrem fotografií, videa či zacílením textu příspěvku pak můžete „zviditelnit“ jak celou organizaci tak i její členy (obyvatele v pobytových zařízeních..)…

Toto pak lze využít k informování rodinných příslušníků, kteří žijí daleko (v zahraničí apod.) a nemůžou je tedy častěji navštěvovat.. a budou moci alespoň prostřednictvím Internetu (Facebooku)  s nimi být v kontaktu.

O duševním přínosu pro Vaše členy (obyvatele) jistě není třeba diskutovat..

Technické náležitosti , týkající se uveřejnění příspěvku najdete ZDE.

 

Tento prostor je určen pro propagaci partnerů...

320x320px