Alzheimercentrum

Alzheimercentrum je skupina specializovaných zařízení na péči o klienty s Alzheimerovou chorobou a s ostatními typy demencí.

Zařízení jsou vybavena a zařízena pro poskytování moderní ošetřovatelské péče, která se zaměřuje zejména na klienty s Alzheimerovou chorobou ve všech stádiích onemocnění i jiné typy demencí.

Pokud váš blízký trpí jiným typem onemocnění, ve spolupráci s vámi posoudíme vhodnost jeho umístění v našem centru tak, aby ošetřovatelská péče byla zvládnutelná a pro klienta vyhovující. To, čím se naše Alzheimercentra vzájemně odlišují, je lokalita, kde se nachází a charakter budov, který určuje jeho atmosféru, vnitřní vybavení a koncepci prostor.

Důsledně dbáme na to, že každé z našich zařízení dodržuje přísné standardy ošetřovatelské péče, proto se v každém z našich domov Alzheimer setkáte s kvalitou, profesionalitou ale také laskavostí a úsměvem. Jsme zde pro vás...

 

 

Podrobný popis našich zařízení naleznete na samostatných stránkách (proklik)

 

Alzheimercentrum Filipov

je zařízení, kde naši klienti mohou využívat prostor kompletně zrekonstruovaného zámku a svým vzhledem velmi nápadně připomíná zámek Hluboká nad Vltavou. Zařízení disponuje moderní novou přístavbou s lůžkovou částí, zatímco historická část je věrně rekonstruována v původní podobě.  Nedílnou součástí objektu jsou i nově vybudovaná zámecká zahrada a park. Objekt je vzdálen tři kilometry od starobylého města Čáslav v krásné a klidné přírodě.

 

Alzheimercentrum Prácheň - Loucký Mlýn

provozuje svoji činnost již od roku 1998. Nachází se uprostřed nádherné klidné přírody nedaleko městečka Vodňany, na trase České Budějovice – Písek. Rozlehlá pole, řeka Blanice a venkovská cesta bez velkého provozu motivují klienty k pobytu venku v doprovodu personálu, což přispívá k jejich aktivizaci.

 

Alzheimercentrum Prácheň - Písek

je vůbec první specializované zařízení pro osoby s Alzheimerovou chorobou a dalšími formami demence v České republice. Bylo založeno v roce 1996 a nachází se v klidné zóně nedaleko centra tohoto historického jihočeského města. V současné době se zařízení specializovalo na ošetřovatelsky náročné klienty s Apalickým syndromem (bdělé bezvědomí), po mozkových příhodách, onkologických onemocněních a na klienty se zdravotním postižením.

 

Alzheimercentrum Zlosyň

se nachází na krásném místě cca 20 km od centra hlavního města Prahy a 3 km od sjezdu dálnice D8 (Praha – Teplice). V blízkosti zařízení je i autobusová zastávka MHD. Autem jste zde po dálnici z Prahy za 15 min. Budova je situována do scenérie hezkého a klidného prostředí na okraji obce. Klientům je k dispozici venkovní terasa s přímým výstupem z jídelny i velká zahrada, která zaručuje celodenní bezpečný pobyt klientů venku.

 

Alzheimercentrum Průhonice

je v pořadí šestým specializovaným zařízením v rámci České a Slovenské republiky, které provozujeme. Lokalita Praha - Průhonice je perfektně dostupná jak z Prahy, tak i pro klienty mimo Prahu. Objekt je bývalá budova Residence Classic, která byla v roce 2010 přebudována na zařízení pro klienty s Alzheimerovou chorobou a dalšími formami demence. Nachází se v klidné části obce a je obklopen krásnou zahradou, která je našim klientům k dispozici.

 

Alzheimercentrum Piešťany

je prvním zařízením skupiny Alzheimercentrum na Slovensku. Piešťany, slovenské "Karlovy Vary“ jsou známé svým lázeňským střediskem s minerálními prameny. Díky lázeňskému duchu Piešťan městečko neustále žije. Naši klienti si v interiérech zařízení vychutnávají atmosféru domova včetně typických slovenských lidových prvků, které mnohým připomínají právě to, co znají z domova.

 

Alzheimercentrum České Budějovice

je sedmé zařízení, jehož provoz byl zahájen 1.9.2014. Jedná se o Dům seniorů s lůžkovou částí a i s malometrážními byty, ve kterých je zajištěna podpora těm, kdo jsou ještě schopni samostatného bydlení. Jedná se o ojedinělý projekt v rámci ČR, neboť Dům seniorů zahrnuje služby pro všechny stupně podpory pro seniory a nemocné. V případě zhoršení zdravotního stavu a nebo závislosti na péči se klient nemusí stěhovat z místa na místo, v rámci jedné budovy bude mít zajištěny všechny služby.

 

Alzheimercentrum Jihlava

Hotelový komplex Alzheimercentrum Jihlava o.p.s. zahájilo činnost od 1.11.2014 obecně prospěšných služeb formou hotelového ubytování a stravování. Sídlí v prostorách dřívějšího Business hotelu **** - což vypovídá dostatečně o úrovni ubytování i dalších služeb.

 

Alzheimercentrum Zlín

je deváté zařízení, jehož provoz byl zahájen 9.1.2015.