Alzheimercentrum Filipov

Naši klienti mohou využívat prostor kompletně zrekonstruovaného zámku, který svým vzhledem velmi nápadně připomíná zámek Hluboká nad Vltavou.

Zařízení disponuje moderní novou přístavbou s lůžkovou částí, zatímco historická část je věrně rekonstruována v původní podobě. Nedílnou součástí objektu jsou i nově vybudovaná zámecká zahrada a park.

Zámek Filipov je vzdálen asi tři kilometry od města Čáslav, ve kterém naši klienti navštěvují nejrůznější kulturní akce, divadelní představení, výstavy a v neposlední řadě se účastní výletů spojených s návštěvou oblíbené cukrárny.

 

Klienti jsou ubytováni ve dvou až čtyřlůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Prostorné a útulně zařízené pokoje a apartmány se nacházejí jak v historické části, 

tak v nové přístavbě. Příjemně působí použití dřeva v interiéru pokojů se zachováním původních dřevěných trámů. Pokud mají klienti zájem, mohou si po dohodě do pokoje dovést vlastní obrázky, dekorační předměty nebo drobný nábytek.

Součástí objektu jsou i vhodně upravené a zařízené společenské nebo terapeutické místnosti vybavené potřebnými pomůckami, kde nejenže probíhají arteterapie, reminiscenční terapie, ergoterapie, fyzioterapie, rehabilitace a další aktivity, ale také slouží jako klidné místo, kde si mohou klienti posedět, odpočinout si, dívat se na televizi či vypít si kávu. Budova je třípatrová, částečně bezbariérová a má několik výtahů.

V zámku se také nachází restaurovaný sál s původní malbou a podlahami, kde se konají větší společenské akce, semináře, školení a též je zde možno uspořádat např. oslavu narozenin klienta s jeho rodinou.

 

 

Kontakty:

Alzheimercentrum Filipov o.p.s.Zámecká 1/25
286 01 Čáslav
GPS: 49°53'50.017"N, 15°25'22.386"E
Kontakt: +420 774 774 011, Email: filipov@alzheimercentrum.cz

http://www.alzheimercentrum.cz/

 

 

 

 

 

 

ALZHEIMERCENTRUM - VŠECHNA ZAŘÍZENÍ