Alzheimercentrum Prácheň - Loucký mlýn

Toto zařízení o kapacitě 65 lůžek provozuje svoji činnost již od roku 1998 a již od počátku je specializovaným zařízením pro klienty s Alzheimerovou chorobou a jinými typy demence..

Nachází se uprostřed nádherné klidné přírody nedaleko městečka Vodňany, na trase České Budějovice – Písek. Rozlehlá pole, řeka Blanice a venkovská cesta bez velkého provozu motivují klienty k pobytu venku v doprovodu personálu, což přispívá k jejich aktivizaci.

V prostorách Louckého Mlýna dominuje dřevo a dřevěné prvky. Klientům je kromě terapeutických a společenských místností k dispozici zimní zahrada, terasa a lesík. 

Zde mají klienti vytvořeno bezpečné prostředí pro pobyt na čerstvém vzduchu, a kde tráví v teplých měsících nejvíce času. Návštěvy jsou v zařízení neomezené.

 

V roce 2011 získalo zařízení Certifikát Vážka, které uděluje Česká alzheimerovská společnost zařízením na podkladě auditu. Zařízení musí splňovat přísná kritéria.

V roce 2013 došlo k obhajobě certifikátu. Alzheimercentrum Prácheň je kontaktním místem ČALS. Dále se zařízení zapojilo v roce 2012 do projektu Dobrá duše, kde získalo Čestné uznání za vytváření výjimečného prostředí pro dobrovolnickou pomoc, podporu projektů pro seniory a ochotu být lidský v každé chvíli.

 

Kontakty:

Alzheimercentrum Prácheň o.p.s.
Loucký Mlýn
Radčice 58
389 01 Vodňany
GPS: 49°9'39.492"N, 14°12'0.190"E
Tel.: +420 773 377 021,

E-mail: louckymlyn@alzheimercentrum.cz

http://www.alzheimercentrum.cz/

 

ALZHEIMERCENTRUM - VŠECHNA ZAŘÍZENÍ