Dámy z Hané zazářily

24.5.2016 proběhla v Domově seniorů Pohoda, Olomouc – Chválkovice , volba 

                 

Jedná se již o 3. ročník dnes již populární akce, pořádané firmou ABENA

a spolupracujícími partnery... Přesto, že jde již o 3. ročník, byla akce v DS Pohoda svým způsobem rekordní neboť soutěžícím bylo dohromady 464 let !!!

 

Nic jim to ovšem neubralo na elánu a jejich schopnosti a paměť, kterou předvedly v rámci osobních vystoupení – zpěv, recitace – publikum naprosto ohromily..  

Oděvní modely, doplňky a líčení, které zajistila autorka projektu Miss staré koleno - brněnská stylistka Jana Hrutková – vytvořily soutěžícím dámám ve věku od 86 – 97 let !! úplně novou image – a řada jejich přátel a příbuzných je téměř nepoznala..

 

 V porotě zasedli:

MUDr. Michael Fischer - 1. náměstek hejtmana olomouckého kraje

PaedDr. Jiří Floder - ředitel DS POHODA Chválkovice p.o.

pan Ivan Babinec - majitel firmy Untraco, v.o.s. – výhr. zastoupení ABENA A/S

 ...a čestní hosté – na které se těšilo publikum složené z obyvatel Domova i z řad příbuzných – paní Ivanka Devátá a režisér Tomáš Magnusek..

 

Dámy předvedly v rámci prvního kola nejen eleganci, ale i výrazné nadání v oblasti recitační i pěvecké..  Všechny si připravily písničku (vč.hanáckých) či báseň – velký úspěch např. sklidila balada Jiřího Wolkera – kdy si podstatně mladší účastníci akce museli přiznat, že něco podobného by zpaměti nesvedli – natož pak v 97 letech !!

Hosté – paní Devátá a pan Magnusek - pak vtipnými historkami, kdy nešetřili ani sebe,  pobavili publikum a byli odměněni bouřlivým potleskem...

Soutěžící dámy nastoupily do druhého kola „proměněné“ pomocí nápaditých doplňků,

což publikum opět odměnilo bouřlivým potleskem a potvrdily své znalosti i v rámci zábavného kvízu z filmů pro pamětníky.. Kromě znalostí uplatnily i smysl pro humor..

Když na otázku „Který zpěvák hrál prince v pohádce Princezna se zlatou hvězdou na čele“ odpověděla soutěžící dáma, že ona žádné prince již nehledá, zaburácelo publikum smíchem a moderátor se lehce „orosil“..

Do akce bylo „zataženo“ i publikum, které mohlo vyzkoušet svou znalost herců i jejich rolí

v těchto filmech… Nejrychlejším tak bude tuto akci připomínat plyšový medvěd BAMBO..

Nakonec nastalo slavnostní vyhlášení – jako na kterékoliv soutěži Miss – tzn. fanfáry, obálky se jmény vítězek, květiny a dárky od firmy ABENA..

Dárky a květiny obdržely všechny soutěžící neboť v očích publika vyhrály všechny !!

Šerpu vítězce předala šarmantní paní Ivanka Devátá..

 

Na prvním místě se umístila paní Adéla Mayerová (97 let), na druhém místě paní Věra Seidlerová (86 let) a na třetím  místě pak paní Milena Šťastná (91 let) ..  

Obdiv samozřejmě zaslouží i další soutěžící – paní Jarmila Drábková (96 let) a paní Zdeňka Peřinová (94 let)..

 

Na závěr pak jako vždy proběhlo fotografování s VIP hosty, rodinou i přáteli..

Jak konstatoval na závěr MUDr. Michael Fischer – příjemné odpoledne, které si užlilo nejen publikum, ale zejména soutěžící dámy, kterým akce zpestřila život. O této akci se jistě v Domově seniorů Pohoda bude ještě dlouho mluvit..

 

    ČLÁNEK 

 

 

 

                        Projekt  podporuje                Generální partner                                                                                         

 

                                                              Partneři