Den Země

Oslavili jsme Den Země….

 

Již po třetí jsme si v našem zařízení připomněli Den Země, který se slaví celosvětově

22. dubna.

 

Za výrazného přispění studentů SPgŠ Boskovice byl pro klienty připravený program téměř na celý den. V dopoledních hodinách si klienti symbolicky osázeli pár květinových truhlíků a při tom si povídali se studenty. Téma povídání se týkalo zejména ekologie a ochrany životního prostředí.

Klienti si také zavzpomínali, jaké to bylo dříve. „… každý měl nějaké to políčko, zahrádku, les či sad a spoustu plodin si vypěstoval sám.

Dnes vše po celý rok seženeme v supermarketech, ale všichni víme, že jahody ze zahrádky více voní, jsou sladší, stejně jako kedlubna, ředkvička nebo mrkev, a co teprve nové brambory s pažitkou, to je teprve pochoutka…“

 

Odpoledne jsme všichni společně strávili na zahradě v duchu sportovním. Zahráli jsme si kuželky a vyzkoušeli i jiné dovednosti. Smyslem bylo prožít odpoledne na čerstvém vzduchu, pobavit se a tím udělat něco pro své zdraví a zároveň si také uvědomit, jak je venku v probouzející se přírodě krásně.

 

Počasí nám přálo, nálada neměla chybu - a tak doufáme, že i tímto jsme přispěli k šíření pozitivní energie po celé planetě.