Domov pro seniory Jevišovice

Domov pro seniory Jevišovice je umístěn v objektu „Nového zámku“, uprostřed rozsáhlého parku. Zámek je vybudován v novogotickém, tzv. windsorském slohu, přestavbou z bývalého loveckého zámečku.

Zakladatelem původního zámku byl počátkem 18.století hrabě Karel Josef de Souches, vnuk proslulého obránce města Brna proti Švédům. Objekt zámku byl postupně ve vlastnictví několika významných rodů, posledním majitelem byl do roku 1945 hrabě Eduard Larisch-Mönich.

Současnému účelu, to je sociálním službám, slouží tento objekt od roku 1953, nejdříve pod názvem domov důchodců, od 1.ledna 2007 pod názvem Domov pro seniory Jevišovice, příspěvková organizace s ubytovací kapacitou pro 105 klientů.

Zřizovatelem příspěvkové organizace Domova pro seniory Jevišovice, p.o. je od roku 2003 Jihomoravský kraj.

Kontakty:

Domov pro seniory Jevišovice, p. o.

Jevišovice 104

671 53 Jevišovice

Zřizovatel:   Jihomoravský kraj Brno, Žerotínovo nám. 3/5,  601 82 Brno

Tel/fax: +420 515 300 653

http://www.domovjevisovice.cz

 

 

 

Děti přivítaly jaro

28. 3. 2014 Děti přivítaly jaro

25. března se v našem Domově v Jevišovicích uskutečnilo vystoupení dětí z Dětského domova ve Znojmě. Děti si pro nás připravily taneční, pěvecké a recitační pásmo s jarní tématikou.
Trénink paměti

19. 3. 2014 Trénink paměti

Alzheimerova choroba začíná pozvolna, zhoršuje se krátkodobá paměť, nemocný má problém s vyjadřováním. Snažíme se proto pravidelným tréninkem co nejvíce oddálit nežádoucí dopady této choroby u našich klientů.
Pečení s kuchaři

18. 3. 2014 Pečení s kuchaři

Jak poskládat ubrousek různými způsoby nebo připravit rychlé chutné pohoštění předvedli studenti 1. ročníku oboru kuchař – číšník ze SOU a SOŠ Dvořákova Znojmo klientům Domova pro seniory Jevišovice.
Setkání generací

12. 3. 2014 Setkání generací

Mezigenerační setkání studentek SOŠ a SOU Dvořákova Znojmo s klienty DPS Jevišovice
Masopustní veselí na zámku

10. 3. 2014 Masopustní veselí na zámku

V první březnové sobotní odpoledne bylo v Domově pro seniory Jevišovice veselo. Klienti, jejich příbuzní, návštěvníci z Jevišovic a blízkého okolí spolu se zaměstnanci a jejich rodinami slavili masopust. K tanci a poslechu hráli již tradičně Alena a Jožka Rapáčovi. Součástí programu bylo vystoupení imobilních klientů, kteří společně se zaměstnanci nacvičili country tanečky.
123