Domov seniorů Havířov

 

Jsme příspěvkovou organizací poskytující sociální služby, jejímž zřizovatelem je Statutární město Havířov.

Naše organizace poskytuje pobytové sociální služby

v nepřetržitém provozu na dvou střediscích.

 

 

Naše služby jsou založeny na individuálním přístupu k uživatelům s důrazem na zachování lidské důstojnosti, respektu a ochraně nezadatelných lidských práv. Uplatňujeme princip partnerského přístupu a podpory aktivní spolupráce nejen ze strany uživatelů, ale i jejich rodinných příslušníků.

 

Středisko HELIOS se sídlem v Havířově – Městě, na ul. Jaroslava Seiferta č. p. 1530/14,

poskytuje dvě pobytové sociální služby: domov pro seniory a domov se zvláštním

režimem.

Středisko HELIOS se nachází v klidné části města, v těsné blízkosti lesoparku Stromovka

a ZŠ M. Kudeříkové. Východně od domova se nachází areál Nemocnice s poliklinikou Havířov, lékárny, a dále také v blízkosti domova jsou: náměstíčko s obchodem Hruška

a restaurací Severka, Městská knihovna Havířov, budova České pošty, Dům zdraví, Městská policie, Hasiči. Cca. 10 minut chůze – autobusová zastávka MHD – spojení přímo do centra města a do obchodního centra, kde jsou: Kaufland, OBI, JYSK, Globus, lékárna, prodejny obuvi, oděvů a elektro zboží.

 

Středisko LUNA se sídlem v Havířově – Šumbarku, na ul. Lidické č. p. 1200/52c, poskytuje pobytovou sociální službu domov pro seniory.

Středisko LUNA se nachází v klidné části města na ulici Lidická, v proluce mezi sídlištěm a rodinnými domky. Domov sousedí s rozsáhlým lesoparkem. Naproti domova se nachází centrum Tenas, v jehož objektu jsou odborní lékaři, lékárna, pekárna, Česká spořitelna (k dispozici bankomat) apod.. Cca 5 minut chůze od domova je obchod s potravinami Hruška a další drobné možnosti jiných nákupů. Cca 10 minut od domova se nachází nově zrekonstruované náměstí T. G. Masaryka tzv. starý Šumbark, v jehož okolí je řada nákupních možností. V bezprostřední blízkosti domova je autobusová zastávka. 

 

KONTAKTY:

Domov seniorů Havířov, příspěvková organizace

Středisko HELIOS - ul. Jaroslava Seiferta 1530/14, 736 01 Havířov - Město

Středisko LUNA - Lidická 1200/52c, 736 01 Havířov - Šumbark

Tel.: +420 596 810 061

http://www.dshavirov.cz/