František Výborný

Jak se měří sláva? Jak se definuje výjimečnost?

 

Mnohé z takzvaných celebrit či hvězdiček showbyznysu po roce upadnou v zapomnění, ale jsou lidé, kteří Vám v paměti zůstanou natrvalo…

a nemuseli učinit významné objevy …

 

Pan František Výborný se narodil jako prvorozený syn do učitelské rodiny. Byl pilným žákem a rozhodl se vystudovat filosofickou fakultu na Karlově univerzitě a stát se učitelem. Po studiu nastoupil na povinnou vojenskou službu. Po splnění občanské povinnosti přijal místo pedagoga v Litoměřicích, kde působil dva roky. Dále pan František pracoval řadu let v tiskárně Mír a Naše vojsko, kde se zabýval korekturou textů a následně po tisku i konečnou revizí textů i barevnosti obrázků. Mimo tiskárnu se ve volném čase věnoval turistice a průvodcovství po České republice.

Pan František je stále velmi aktivní. Pokud daného pána poznáte, vězte, že si nebudete muset pořizovat žádnou encyklopedii, ale stačí se na něj obrátit s jakýmkoli dotazem a obdržíte více než potřebné informace.

Všichni vítáme jeho pomoc při aktivizačních činnostech – především trénování paměti, kdy připravuje programy pro ostatní obyvatele.

Pan Výborný byl nejen učitelem a korektorem, ale také má básnické nadání.

Svými verši uspěl v soutěžích, ale největší devíza této jeho schopnosti tkví v tom, že zaměstnance i ostatní spolubydlící svými básněmi pohladí po duši či vyvolá úsměv na tváři.