Fresh senior festival

Fresh senior festival 2015

pondělí 15. června 2015 od 11 do 20 hodin, Villa Pellé, Pelléova 10, Praha 6

 

Již třetí ročníku Fresh senior festivalu se uskuteční v pondělí 15. června ve Světový den proti násilí na seniorech ve Ville Pelle na Praze 6.

Hlavním cílem festivalu je seznámení seniorů i široké veřejnosti se společensky závažným tématem násilí na seniorech „nenásilnou“ formou.

 

Během dne jsou připraveny přednášky a besedy s odborníky z nejrůznějších oblastí této problematiky. Mgr. Petr Hanuš z Asociace poskytovatelů sociálních služeb uvede téma Ohrožení svobody a práv klientů pobytových zařízení, pracovníci Domova Alzheimer naváží tématem Právo

na důstojné stáří. O.p.s. Elpida připravila zajímavý workshop s pracovníky Linky seniorů, s Mgr. Tomášem Cikrtem proběhne beseda na téma Zneužívání léků a prezident Svazu zdravotních pojišťoven ČR Ing. Jaromír Gajdáček, Ph.D., MBA poradí, Jak se bránit jako klient zdravotní pojišťovny. Do problematiky Finančního zneužívání uvede Ing. Patrik Nacher a socioložka Alexandra Chomiszáková seznámí se skrytými formami násilí. Celodenně bude také nabízeno profesionální poradenství (prevence, psychologická pomoc, sociálně právní oblast).

 

Přichystána je i široká nabídka volnočasových aktivit. Módní přehlídka I60 Senior Fashion, taneční vystoupení Senzačních seniorů z celé české republiky i divadelní představení Lucerna ochotnického divadla seniorů 50+ HafStudia. Těšit se můžeme na koncerty Petry Janů, swingového orchestru Ježkovy stopy a Václava Koubka. Zajímavé tvůrčí dílny a sebezkušenostní workshopy dají prostor proniknutí do tématu zábavnou formou a zároveň přinesou praktické rady pro kritické a krizové situace v běžném životě.

 

Primární cílovou skupinou jsou senioři (občané 55+), kterým Fresh senior festival nabídne příležitost bezpečně získat informace o nejrůznějších druzích domácího násilí, se kterým se mohou ve svém věku setkat, podá návody, jak se v krizových situacích chovat a poskytne potřebné materiály a kontakty. Sekundární cílovou skupinou je široká veřejnost všech generací.

 

Fresh senior festival pořádá spolek Porte ve spolupráci s Hlavním městem Prahou, Nadačním fondem pomoci Karla Janečka, projektem SenSen Nadace Charty 77 Konta bariéry, produkční společností Taktum a Villou Pelle, pod záštitou radní Magistrátu hlavního města Prahy Irenou Ropkovou a starosty MČ Praha 6 Ondřeje Koláře.

 

Kontaktní osoba:

Mgr. Alžběta Těšitelová

alzbeta.tesitelova@porteos.cz

tel.: 773 033 503