Helena Dvořáková

Paní Helena Dvořáková z Lanškrouna má opravdu pestrý a náročný život.

Pracovala ve více povoláních a vždy byla oblíbená a úspěšná. Byla vyučená prodavačka, pak pracovala v Komunálních službách jako daňová referentka, fakturantka, pokladní, k tomu navíc po večerech brigádně pracovala v závodním stravování. Také pracovala jako sekretářka na Oblastní zemědělské kooperaci a má dokonce degustační zkoušky cejchmistrové v pivovaru !!!  To je něco, že pánové.... :-)

 

Má hodně zájmů zahrádku, četbu knih, vnoučata vychovala odmalička ( dceři bylo 17 let).

Také ráda cestuje, jenže teď už na to nezbývá peněz…

Má velmi dobré organizační schopnosti  a každou situaci doma či na cestách vždy rychle vyřešila ..

Zúčastnila se soutěže Prima babča 2010, pořádanou klubem Primababča a  Českým Rozhlasem  Pardubice , které se mohou zúčastnit babičky, které vychovaly vnoučata.

Paní Helena  postoupila až do finále a skončila  4. – před řadou mladších žen…

 

Soutěžící dámy si klání užívaly, i když některé svazovala tréma, a do svých vystoupení daly vše, třeba se i na hlavu postavily. Sedm semifinalistek prověřilo pět disciplín včetně volné,

v nichž představily sebe, své znalosti a dovednosti.

Paní Helena zabojovala hrou na harmoniku a rozezpívala i obecenstvo ..

Jak vyjádřila paní Dvořáková pro Český rozhlas : „Hrozně se mi líbí, že se něco dělá i pro starší lidi, můžeme se zviditelnit, protože ještě nepatříme do starého železa“.

Jak říkají pořadatelé: „Soutěž chce ukázat, že dnešní babičky jsou Pohodové, Rychlé, Inteligentní, Milující a Akční, tedy prima.  Nejde o věk a vizáž, chceme přesvědčit veřejnost, že babičky nepatří do bačkor a mají co říct a nabídnout svým vnoučatům.

 

 

Paní Dvořáková a všechny účastnice soutěže mají něco společného:  jsou to milující babičky, které jsou aktivní, mají spoustu koníčků a svou činorodost chtějí prezentovat.

S tím se samozřejmě pojí i zájem mužů, o čemž svědčí fakt, že paní Helenu do našeho projektu přihlásil její přítel...