Hledáme dobrovolníky

Máte trochu volného času?  Staňte se dobrovolníkem ŽIVOT-a 90 !

 

Život 90 se snaží pomáhat seniorům, kteří žijí osamoceně bez kontaktu s vnějším prostředím a často již také bojují se zhoršeným zdravotním stavem.  Právě pro ně vznikl projekt dobrovolnických přátelských návštěv.

Nadace EVZ podpořila program, který motivuje seniory - dobrovolníky k tomu, aby část svého volného času pravidelně věnovali starším osamělým seniorům, kteří s ohledem na svůj zdravotní stav již společnost nemohou sami aktivně vyhledávat, ale přesto nechtějí být stále jen sami.

 

Prosíme, staňte se dobrovolníkem a pomozte spolu s námi bojovat proti samotě osamělých seniorů !

 

V současné době hledáme společnost např. pro tyto osamělé seniory:

 

Paní Jiřina (66 let)

Paní Jiřina z Prahy 10 žije osaměle již řadu let. Její zdravotní stav (v dětství prodělala mozkovou obrnu) jí bohužel nedovoluje, aby mohla sama chodit na procházky, proto by moc ráda našla někoho, kdo by jí občas vzal na chvilku ven, popovídal si s ní nebo jí třeba doprovodil na nějakou kulturní akci. Paní Jiřina se mimo svůj byt pohybuje pouze na invalidním vozíku.

 

Paní Květa (66 let)

Paní Květa z Prahy 3 žije osaměle se svou mentálně postiženou sestrou, o kterou se stará. Ráda by uvítala společníka-dobrovolníka na popovídání nebo třeba i společnou procházku mimo byt. Občas paní Janu navštíví její syn, který však na ni nemá jinak téměř žádný čas.

 

Paní Naďa (84 let)

Paní Naďa z Prahy 6 žije sama. Ráda by našla společnici, která by si s ní ráda popovídala a doprovodila ji na krátkou procházku. Paní Naďa je v kontaktu se svou rodinou pouze telefonicky (žije mimo ČR) a chybí jí kontakt s lidmi. Sama se pohybuje velmi pomalu a pouze s podporou hole.

 

Paní Hana (91 let)

Paní Hana žije v domě s pečovatelskou službou v Praze 10 a ráda by našla dobrovolnici, která by jí občas navštívila a mohla si s ní popovídat.  Paní Hana hůře slyší, proto v komunikaci s ní je potřeba zvýšit hlas.

 

Dobrovolnický program přátelských návštěv probíhá prostřednictvím osobních návštěv dobrovolníků u osamělých seniorů v jejich přirozeném prostředí minimálně jednou týdně.  Kromě návštěv dobrovolníků jsou pro seniory pořádány několikrát za rok společenské akce s kulturním programem. Dobrovolníkům nabízí ŽIVOT 90 kromě podpory koordinátorky, supervizí a psychologické podpory, také zajímavé vzdělávání

a možnost zapojit se do dalších aktivit spolku.

 

Zájemci se mohou hlásit u koordinátorky, paní Aleny Špakové, DiS., tel. č. 222 333 514, koordinatorka@zivot90.cz