Hry pro seniory

Hry pro seniory 2014 v DS a DZR Boskovice.

IX. Hry seniorů 2014 se vydařily i přes nepřízeň počasí. Předcházela tomu ovšem řádná příprava. Málokdo si totiž umí představit, kolik detailů je potřeba vypilovat, aby taková událost, na kterou je pozváno tolik hostů, běžela jako po másle. 

Jak říká známý citát: „Být připraven, je první předpoklad úspěchu.“ 

A my jsme byli. Byla připravena suchá i mokrá varianta. 

Suchá pro průběh her na zahradě a mokrá pro konání v areálu zařízení. 

Soutěžilo se na devíti stanovištích, kde si mohli soutěžící vyzkoušet své dovednosti v různých oblastech od všeobecného přehledu až po jemnou motoriku, trénování paměti 

a zpěv. Užívali si to náramně. Svědčí o tom i fotografie, na kterých je vidět zapálení pro hru, spokojenost a radost s dojetím, které přišly s vyhlašováním vítězů. 

Ceny si neodnášeli jen vítězové, ale každý soutěžící obdržel medaili za účast a malou pozornost. Za to patří velké dík našemu věrnému partnerovi společnosti Hartman, jejíž zástupce pan Martin Krňávek přijel osobně pogratulovat a předat ceny ve formě milých balíčků právě od firmy Hartman. Dalšími hosty sportovních her byli pan starosta města Boskovice ing. Jaroslav Dohnálek a paní vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví paní ing. Eva Siverová, kteří přišli naše klienty pozdravit a poblahopřát k dosaženému výsledku. Celkem mezi sebou soutěžilo sedm týmů. 

Čtyři týmy postavilo naše zařízení a zbývající tři byly z domovů pro seniory z Letovic, z Předklášteří a z Černé Hory. A jak to tedy celé dopadlo? Kdo obhájil zlato? 

K neuvěřitelné radosti všech, ale především soutěžících, se na prvním místě umístil tým z oddělení patro našeho zařízení, na druhém místě byl tým z Předklášteří a bronzové medaile si odváželi do Letovic. 

Byl to krásný den a ještě krásnější je, že takhle si ho lze užít i v pokročilém věku. 

Dovolím si opět citovat:

 „Mnozí lidé jsou staří už ve třiceti, zatímco jiní jsou v osmdesáti ještě mladí. 

Duch určuje stav těla, a to úplně stejně jako fantazie architekta, návrháře nebo sochaře dává tvar hmotě.“ 

My určujeme kvalitu našich dnů a dáváme jim punc nezapomenutelnosti a vyjímečnosti. Takže, ať jich máme na svém kontě co nejvíce, právě takových, jako byl právě třeba tento. Krásný den všem…