Májové aktivity

Květen v MSSS Boskovice.

 

Ať už je nazýván květen Májem nebo časem lásky,  jisté je, že tento pátý měsíc roku je pro nás nebývale příjemný. 

Příroda je již plně probuzena, všechno se zelená a kvete, všude kolem je cítit plno vůní 

a ptáčci štěbetají jako o závod. 

Svět vypadá hned veseleji a i my jsme tím pádem plni života.

I u nás byl měsíc květen velmi činorodý. 

Stavěla se májka, chodilo se hodně na zahradu, kde se cvičilo nebo jen tak sedělo. Proběhlo i několik vycházek s klienty mimo areál zařízení a sluníčko nám postupně vybarvovalo tvářičky do bronzova. 

Komu se nechtělo na vzduch, mohl cestovat a užívat krás přírody a vzdálených měst pomyslně v naší multifunkční místnosti, kde tento měsíc proběhly tři poutavé prezentace. První si připravil pan profesor Aleš Pavelka a začal ji slovy: 

“ Kam byste v naší zemi zavedli vzácného hosta ze zahraničí, čím byste ho chtěli zaujmout a pochlubit se , co se rarit naší vlasti týká.” 

A spustila se náramná debata. Mluvili jeden přes druhého, protože těch míst jsme našli na tak malém kousku země opravdu hodně. 

Dlouho nebyla zmínka o naší Cestománii, kde úspěšně pokračujeme po vytyčené trase a každý měsíc je jedna zastávka. Ovšem v květnu byly dvě, plánovaná v Mongolsku a neplánovaná v Holandsku. Jedna z našich pracovnic byla na dovolené právě tam a chtěla se o své zážitky podělit. Všechny měly velký úspěch a přinesly našim klientům spoustu informací a zpříjemnily chvíle. 

A dělo se toho mnohem víc... 

Každé pondělí, jak už je zvykem, se trénovala paměť, zpívalo se s Evou, malovaly se mandaly, slavil se Den matek, zkrátka u nás bylo o zábavu postaráno. 

To by bylo, aby nebylo veselo, hlavně nesmí býti smutno, natož aby se brečelo.