Masopustní bál

V úterý před popeleční středou, která letos připadla na datum 18. 2., jsme uspořádali v CSS Letovice oblíbený masopustní bál.

Stalo se zvykem, že bál vždycky nějak tematicky ladíme a letos jsme se všichni zkrášlili čelenkami. Čelenky byly pěkně barevné, vytvořené z copánků z uháčkovaných řetízků s různými doplňky jako např. peříčka, květiny, knoflíky.

Každý kus byl originál a všem to ohromně slušelo.

Ve 14 hodin proběhlo zahájení a přivítání muzikanta, pana Drábka, který se hrou na klávesy a vhodným výběrem písní postaral o veselou atmosféru.

O tom, že se výběr písniček líbil, svědčilo zpívající publikum, které si podupávalo do taktu. K poslechu hudby se podávala káva a sladké koblížky upečené od našich laskavých kuchařek. V hudební přestávce uspořádaly naše volnočasové pracovnice soutěž o sladkou odměnu. Nálada byla výborná, a když se ozvala pěkná rytmická písnička, utvořily sociální pracovnice vláček, do kterého se s radostí zapojilo hned několik uživatelů.

Jen co jsme trochu vydechli, čekalo nás další překvapení – přišel mezi nás medvěd a pár odvážlivců si s ním i zatančilo. Medvěd nás svými tanečními kreacemi mile překvapil a byla radost na něj pohledět. Dalo by se vlastně říct, že nás tak trochu roztančil, protože po jeho odchodu se pomyslný taneční parket zaplnil a společně jsme se pak v kruhu i s několika vozíčky do rytmu pohupovali a zpívali poslední písničky.