MEMOfestival

MEMOfestival v Domově pro seniory Chodov opět rozehraje vzpomínky...

 

Festival reminiscenčního divadla se uskuteční od 4. do 8. 12. 2019 v pražském Domově pro seniory Chodov pod patronací pana Tomáše Töpfera

a pana Otakara Brouska ml.

 

MEMOfestival je jednotný název pro divadelní a sociálně-umělecké aktivity, v nichž se objevují techniky reminiscence. Základním stavebním kamenem tohoto typu divadla je vzpomínka. Tvůrčí proces proměňuje životní zkušenosti v živé umění, od činohry přes loutky a objektové formy divadla po ryzí fyzické divadlo. Festival představuje výsledky spolupráce s institucemi ze sociálního i uměleckého prostředí, a zároveň je přehlídkou různorodých přístupů ke vzpomínkám a vyprávění. Festival založilo umělecké sdružení FysioART v partnerství s Domovem pro seniory Chodov. 

 

Festival reminiscenčního divadla se poprvé konal v prosinci roku 2017 v Domově pro seniory Chodov v Praze.

Na inscenace a diskuse bohatá přehlídka překvapila zájmem publika jak z řad seniorů, tak nejširší veřejnosti. A právě otevřený dialog byl zásadní motivací rozšířit program festivalu o mezigenerační besedy a navýšit počet festivalových dnů. Letos se uskuteční již třetí ročník, který například v pražské premiéře představí inscenaci Hany Strejčkové Půlnoc v pohraničí o perzekuci duchovních, o „akci K“. Pro studenty a seniory jsou připravena interaktivní dopoledne, jedno z nich se ponese v duchu 60. let s inscenací s názvem 2:0 4:3, která vzpomíná na osudová hokejová vítězství a navazuje na loňské Zchlazení jara o Srpnové okupaci. Pro nejmenší nebude chybět pohádka upletená ze vzpomínek na tradiční Vánoce a divadelní představení s názvem Letokufr, které se v premiéře představí 17. 11. v rámci programu Korzo Národní 2019: 30 let svobody.

Součástí programu budou i dva koncerty, které se hudebně vrátí do 20. stol.

 

MEMOfestival se koná za podpory Městské části Praha 11, Hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR a Nadace ČEZ. 

 

Více informací na: www.memofestival.cz.