Miss z Podkrušnohoří

16.10.2019 se v Domově sociálních služeb v Litvínově  konala akce


Jde o již 6. ročník tohoto populárního projektu, pořádaného firmou ABENA 

 

První dojem, který jsem měl z Litvínova po příjezdu kolem chemického kombinátu – domácí prominou, jistě je tam i mnoho pěkných míst – se výrazně zlepšil po shlédnutí příjemných prostor Domova a seznámení se šaramantními soutěžícími a příjemnými dámami z personálu.

V den “D“ jídelnu Domova zaplnili klienti, personál i hosté z řad příbuzných, zazněly fanfáry z Popelky a úvodní slovo a pak se představily soutěžící dámy ve věku od 71 – 87 let.

 

V porotě zasedli:

Mgr. Magdaléna Hejlová - vedoucí sociálního úseku

Irena Lišková - obchodní referent

Ing. Helena Šušotová - vedoucí ekonomického úseku

a  

VIP hosté

MUDr. Radim Uzel

Ing. Marek Karabec – jednatel MK MARKET s.r.o.

 

Šarm a vitalita soutěžících vynikly v originálních modelech, které vč. doplňků a líčení zajistila brněnská stylistka Jana Hrutková - autorka projektu Miss staré koleno.

Publikum bylo nadšeno a nešetřilo bouřlivým potleskem.

 

V rámci prvního kola dámy předvedly nejen, jak jim to sluší, ale i další obdivuhodné schopnosti - např. vyprávění vtipů, recitaci v rumunštině a dokonce velmi energické taneční vystoupení - twist !! Paní Drahomíra pak obrátila role a vyzkoušela znalosti poroty, kterou následně odměnila vlastnoručně vyrobenými certifikáty !

Obdiv a ovace od publika i poroty byly samozřejmostí.

Následný dotaz moderátora na porotu – co by předvedli oni, kdyby byli vyzváni – vzal jako výzvu MUDr. Uzel a zarecitoval několik "výstražných" básní ze svého dětství.

Publikum ovšem nebylo vystrašeno, ale maximálně pobaveno.

 

Než se dámy odebraly k přípravě na druhé kolo, zazněla vzpomínka na Karla Gotta – píseň „Být stále mlád“ ... Všichni v sále to ocenili potleskem...

Pak nastal čas na vystoupení VIP hosta - MUDr. Uzel pobavil publikum různými historkami ze své lékařské praxe.

 

Soutěžící dámy nastoupily do druhého kola „proměněné“ pomocí nápaditých doplňků, opět doprovázeny bouřlivým potleskem a potvrdily své znalosti i v rámci zábavného kvízu z filmů a TV pořadů pro pamětníky a z historie či zeměpisu...

Soutěžilo i publikum, které mohlo vyzkoušet své znalosti a získat odměnu - plyšového medvěda BAMBO..

 

Slavnostní vyhlášení proběhlo jako na kterékoliv soutěži Miss ... fanfáry, obálky se jmény vítězek, květiny a dárky od firmy ABENA.

Dárky a květiny obdržely všechny soutěžící, protože tím, jak předvedly, že šarm a ženskost nezávisí vůbec na věku vyhrály všechny !!  Šerpu vítězce předal MUDr. Uzel.

 

Na prvním místě se umístila paní Anna Vostrá (77 let), na druhém místě paní

Eva Jašová (84 let) a na třetím  místě pak paní Františka Rédlová (81 let)

Obdiv a uznání zaslouží i paní Drahomíra Kopecká (71 let) a Elena Štěrbová  (87 let).

 

Po společném fotografování zazněl Valčík na rozloučenou a pánové z poroty vyzvali k tanci soutěžící dámy. Závěr akce byl tedy velmi příjemný a uvolněný.