Oslaďte si život

Sirup Swetiva s oligofrutózou představuje novou generaci sladidla  obsahujícího vlákninu. Je postaven na bázi oligofruktózy.

Oligofruktóza je forma sacharidu, který nezvyšuje hladinu cukru v krvi. Je to ideální sladidlo pro diabetiky.

Další předností oligofruktózy je, že minimálně metabolizuje a má tedy nižší obsah energie(kJ) ve srovnání s typickými cukry.

Sirup Sweetiva má energetickou hodnotu 669 kJ na 100 g. Ve srovnání se sirupem  z agáve nebo javoru má   přibližně méně o 45 % kalorií,  o 82%  méně karbohydráz a o 95% méně cukru.

Sirup Sweetiva s oligofruktózou a stevií je nejen ideální sladidlo pro diabetiky, ale může pomoci obézním nebo lidem s nadváhou.

Má vysoký obsah rozpustné vlákniny- až 63%. Zpomaluje vstřebávání sacharidů, nezvyšuje hladinu cukru po jídle a má také vliv na snížení LDL cholesterolu v krvi. Podporuje pocit plnosti a tím i pokles příjmu potravy. Má nejnižší glykemický index z užívaných sladidel. Je bez lepku a mléčné kyseliny a tím vhodný i pro osoby s celiákií. Je to moderní účinná alternativa medu a cukru.

Pro zažívání je sirup Sweetiva přínosný tím, že stimuluje růst bifidobakterií ve střevech, které pomáhají absorbovat některé živiny a zabraňují růstu škodlivých bakterií.

Sweetiva sirup je ideální pro pečení, vaření,do jogurtů,na jahody či lívance,na chléb místo medu apod.Rychle se rozpouští v nápojích.

Jedná se o výrobek,který  pomáhá a zpříjemňuje život diabetikům a lidem trpícím nadváhou a obezitou.Má výbornou chuť a chutná všem.

Bližší informace na http://www.abena.cz/40-sladidla

 

                                                                                                                                                             MUDr.Šárka Andělová,CSc