Ples v MSSS Boskovice

Jako každoročně touto dobou, kdy vrcholí plesová sezóna, se i v našem zařízení konal ples. Každý ples se nese v nějakém duchu a jeho téma je vždy vyhlášeno na plese předešlém. Minulý rok se u nás rozezněly klidné, houpavé, květinami provoněné rytmy z oblasti Tichomoří,ale tentokráte byla atmosféra o něco dráždivější. Temperamentní, smyslná hudba a nepřehlédnutelný kontrast černé a červené, byly jako nezkrotná, vyzývavá Carmen.

A právě Carmen nám byla inspirací pro letošní ples, kde zazněly známé pasáže z této opery, ale i latinsko – americké rytmy, které také charakterizují smyslnost a velký citový náboj. Program plesu byl pestrý. Jako první vystoupili studenti SPgŠ se svou prezentací, která mohla díky nově pořízené audiovizuální technice podpořit celou atmosféru plesu. Pomoci ní jsme si mohli v jídelně našeho zařízení, kde se tyto větší akce odehrávají, promítnout a za plného ozvučení vychutnat  právě ukázky latinsko – amerických tanců. Studenti byli ovšem velmi šikovní a postarali se i o ukázku naživo.

Další milou součástí programu byla vystoupení tří mateřských škol, která zase nastínila projekt tohoto roku,” Čtvero ročních období očima dětí a seniorů”a přitom bravurně ztvárnila téma letošního plesu v jednom z nich. Potom následovala promenáda a volná zábava a na závěr bylo vyhlášeno téma pro rok 2015 “Ples v opeře”.

Všichni si to užili a netradiční  dopoledne 26. 2. nám příjemně odstartovalo celý den. Odpoledne pak ještě proběhlo malé posezení při kávě a zákusku, kde jsme si společně s klienty mohli sdělit své dojmy.