POINT 50+

Co je to POINT 50+,o.p.s.

 

Facilitační centrum pro seniory v Ostružinové ulici č.3  na Zahradním městě v Praze 10 založili a uvedli do provozu  před devíti lety pracovníci redakce časopisu pro seniory Revue 50plus a dodnes zde dobrovolnicky pracují. 

 

Centrum se zaměřuje na činnosti spojené s aktivizací těla a mozku: čtyřikrát

týdně zde probíhají certifikovanými lektory vedené kurzy cvičení Pilates, čínského revitalizujícího cvičení Qi-Gong a specializovaného cvičení na židlích.

 

Celoročně zde probíhá Univerzita třetího věku: ve spolupráci s Českou zemědělskou univerzitou v Praze jednou týdně organizujeme virtuální U3V, kdy senioři s naší pomocí studují na dálku prostřednictvím internetu a promítacího plátna.

 

Probíhá zde prezenční a individuální studium IT gramotnosti a plánujeme opět zařadit oblíbený vzdělávací program v oblasti chytrých telefonů, PC a dalších nových technologií.

 

Jednou měsíčně organizujeme besedy pro cca 30-50 seniorů na dané téma z oblasti zdravotnictví, financí, kultury, ale i cestování a vzdělávání.

 

Senioři mají v centru přístup na deset PC včetně emailu a internetu a pomocí speciálního software "Happy Neuron" si mohou zdarma trénovat mentální výkonnost a kognitivní funkce mozku.

Bližší informace na:  www.point50plus.cz