Proměny

Proměny..... Před a po - znáte? 

Zřejmě také  v souvislosti s touto akcí jsme na Matyáši v rámci pátečních posezení zřídili salon krásy, salon proměn...

Jsou to příjemné chvilky, během nichž děvčata z personálu klientky nalíčí, učešou, nalakují nehty, udělají masáž rukou. V krátkosti se tyto proměny staly velmi populární, obyvatelky Domova se na ně těší a nás těší, že si to opravdu všichni užijí, zavzpomínají na léta mládí, na kosmetické přípravky těch dob, na to, jak se která chystala na taneční, rande či do společnosti...

Klientky na Matyáši si letos mohou dopřát i novou službu, kterou je kosmetika spojená s relaxací, lokální masáží  rukou, nohou.  

Paní Aninka dokáže klientkám svým laskavým a vstřícným přístupem vytvořit velice příjemné chvilky nejen v prostorách masérny, ale imobilním obyvatelkám i přímo na lůžku. 

Kdo by rád na chvíli, tak říkajíc, nevypnul, nenechal se rád opečovávat, hladit a ještě si přitom nevylepšil svůj vzhled? 

Některé klientky Domova  dříve kosmetiku navštěvovaly pravidelně, takže jsme moc rádi, 

že jim tuto službu můžeme opět zprostředkovat, zachovat tak jejich zvyklosti.

 

Tato služba vznikla v rámci dobrovolnictví na Matyáši

Dobrovolnictví neznamená jenom doprovod klienta odněkud někam, předčítání knih či naslouchání..  jakkoli jsou tyto  příklady uvedené  dobrovolnické činnosti potřebné,  užitečné a schopné dát oběma stranám mnohé...

Co všechno může přinést dobrovolnictví dokazuje praxe na Matyáši.