Rytíř Toulovec zve

Máme pro Vás tip na výlet.

Zveme Vás na prohlídku renesanční Litomyšle s rytířem Toulovcem přizpůsobenou dříve narozeným.

Čeká Vás nenáročná procházka, kde nebudete muset absolvovat žádné velké stoupání, či náročné schody. Přestávky na odpočinek jsou samozřejmostí.

Rytíř Toulovec Vám barvitě a zábavně povypráví o bohaté historii města. Uslyšíte příběhy a legendy, ze kterých se Vám chvílemi bude až tajit dech. Vydáte se s ním po stopách významných osobností, jenž jsou s Litomyšlí neodmyslitelně spjaté (B. Smetana, M. D. Rettigová, A. Jirásek, B. Němcová, O. Zoubek a další).

 

Uvidíte staré památky, mezi něž patří zámek, který je v seznamu skvostů památek UNESCO. Gotický kostel, barokní klášter, secesní Smetanův dům, Portmoneum, renesanční pivovar a spoustu dalších míst, o kterých jste doposud možná neměli ani tušení.

V Litomyšli má bohaté zastoupení i moderní architektura.

Bazén, který má střechu jako hladina oceánu od architekta Nováka.

Skleněný kostel architekta Fránka nebo se podívejte do pivovaru architekta Pleskota.

 

Toulky po Litomyšli Vám v případě zájmu může zpříjemnit návštěva místního pivovaru, zámecké vinotéky či čokoládovny – vše záleží na Vašich preferencích.

Chceme, aby jste si to s námi maximálně užili.

 

Přijeďte se kdykoli podívat do Litomyšle. Rytíř Toulovec provází denně, včetně zimního období, nedělí i pondělků. Ráno, odpoledne i večer s loučí. Prohlídka se plánuje individuálně dle Vašich přání.

 

Prohlídku si objednávejte na čísle 732 768 354 nebo pište na email: veronika@dobredivadlo.cz.

Další informace naleznete na stránkách www.rytirlitomysl.cz.