Senioři žijí s námi

Občanskému sdružení Sportuj s námi a MSSS Boskovice se podařil velký projekt. MSSS Boskovice dlouhodobě pracuje v projektech, kde vytvářením mezigeneračních mostů spojuje lidské generace.

Sportuj s námi dodalo program, MSSS Boskovice ve spolupráci s městem Boskovice zajistila prezentace firem a organizací, napomáhající zkvalitnit život seniorům.

Odpoledne pro seniory oficiálně zahájil starosta města ing. Jaroslav Dohnálek a především poděkoval všem, kdo se na přípravě a realizaci tohoto odpoledne podíleli.

I když hlavním hudebním lákadlem bylo Duo Adamis aneb Adéla a Milan, známé z TV Šlágr, u srdíčka zapůsobily na zaplněný sál písně pěveckého sboru Worship Letovice. 

V přestávkách mezi hudebními vystoupeními mohli všichni přítomní využít bezplatných služeb biometrické laboratoře, vyzkoušet si motorické i kognitivní cvičení pro seniory, 

nechat si poradit od strážníků Městské policie Boskovice nebo si prohlédnout prezentace 

na stáncích.

Ústředním projektem celého setkání bylo vytvoření mezigeneračního stromu, kde do základního obrazu stromu každý přítomný dokreslil svůj vzkaz - sluníčko, kytičku, lístky, ... Výsledný mezigenerační strom byl potom vystaven pod pódiem.

Na všechny přítomné po celé odpoledne působila příjemná, pohodová a přátelská atmosféra, takže když přišlo ukončení akce, nikdo se nezvedal ze židlía nikomu se nechtělo odcházet. Duo Adamis se muselo vrátit na pódium a zazpívat ještě jednu píseň, až teprve po ní lidé začali pomalu odcházet ze sálu a ještě v hloučcích setrvávali po cestě domů v živé diskusi.

Byl to sice první ročník, ale atmosféra celého odpoledne i spokojenost všech přítomných přesvědčila pořadatele, že zacílili přesně a že je potřeba začít pracovat na druhém ročníku Odpoledne pro seniory. Protože senioři žijí s námi.