Setkání v KD AKORD

Senioři v AKORDU předvedli svůj aktivní přístup k životu

Ve čtvrtek 26.10. odpoledne se Velký sál Domu kultury AKORD zaplnil do posledního místečka seniory nejen z Ostravy.

DK AKORD zde uskutečnil v rámci  projektu „ Aktivní senior“, za finanční podpory města Ostrava, již druhý ročník „ Setkání klubů seniorů“.

Hlavní myšlenkou celé akce je prezentace činnosti jednotlivých klubů seniorů, která může být inspirací pro ostatní. Hned v úvodu vystoupil místopředseda Koordinačního centra seniorů Ostrava  pan Jiří Kovář, který poukázal na přínos takového setkání, na kterém jejich KCO spolupracuje.

Dvou a půl hodinový program, který provázel slovem moderátor Zdeněk Kačor, byl pestrou skládačkou jednotlivých vystoupení prokládaných video projekčních prezentací  činnosti jednotlivých klubů ( Společnost Senior CZ, Paskovský klub seniorů, Senior klub Ostrava Jih , projekt Miss Babča 2017, Péče srdcem) . S tanečními vstupy se několikrát  představili  Seniorská taneční BESEDA , Country GIRLS z Petřkovic a Paskovské Jiřinky. V sólových výstupech se představily účastníce soutěže Miss Bača 2017, které byly veselým zpestřením programu. Nechyběla ani hudební produkce a pěvecké vystoupení Novobělských babiček se svým programem. Na závěr celý sál rozezpíval Zdeněk Novák.  Tím nejlepším ohodnocením II. ročníku Setkání klubů seniorů bylo nadšené publikum a spokojení účinkující.  Rovněž vzájemná inspirace z rozmanité činnosti jednotlivých klubů je důkazem toho, že i „zlatý podzim života“ se dá prožít aktivně a naplno.

 

Reakce seniorů

 

....rádi bychom Kulturnímu domu Akord i koordinačnímu centru poděkovali za velmi zdařilou akci pro seniory. Znovu s ukázalo, že není potřeba jen bavit seniory, ale, že senioři umí bavit sami sebe. Stejně jako loni tak i letos jsme se těšili na setkání se seniory z jiných klubů.

Byli jsme zvědavi čím obohatili svůj klubový život a čím se budeme opět  vzájemně inspirovat. Nápad oživit akci vlastním zpěvem byl geniální a rádi jsme si všichni dohromady na závěr zazpívali. Věříme, že takových zdařilých akcí bude více a už teď se těšíme, jak se budeme bavit i v příštím roce. Určitě organizátory opět napadne něco, čím nás překvapí a oživí naše další společné klubové setkávání.

 

Za klub Společnost senior, z.s.  Marie Kalinová