Sportovní hry 2015

14. ročník Sportovních her tělesně postižených v Hrabyni

Dne 28.8.2015 za podpory četných partnerů, sponzorů a za účasti hostů – poslankyně Poslanecké sněmovny P ČR Pavly Golasowské, poslance P ČR Miroslava Opálky, senátora P ČR Vladimíra Plačka, primátora Statutárního města Opavy Martina Vítečka

a náměstka primátora Josefa Stiborského, starostky Obce Hrabyně Zdeňky Jordánové

a dalších hostů, uspořádalo Centrum sociálních služeb v Hrabyni již 14. ročník Sportovních her tělesně postižených.

Letošního ročníku se zúčastnilo rekordních 203 soutěžících z 13 různých míst Moravskoslezského, Zlínského, Jihomoravského a Královéhradeckého kraje, kteří soutěžili v 13 disciplínách v kategoriích muži, ženy, kvadruplegik, podle svého aktuálního zdravotního stavu (jízda na mechanických a elektrických vozících na okruhu, slalom na mechanických a elektrických vozících, hod granátem, hod kriketovým míčkem, střelba ze vzduchovky, elektronické šipky a foukací šipky, ruské kuželky, hod oštěpem, hod diskem, minigolf a lukostřelba).

Po vynikajících sportovních výkonech následovala společenská zábava s programem, ve kterém vystoupily děti ze ZŠ Háj ve Slezsku se svým tanečním programem, děti z Dětského domova Těrlicko s krátkým divadelním představením a dále vystoupili „zahraniční“ hosté - hudební skupina Eruption se svým hitem One Way Ticket a španělská skupina Los Del Rio s nesmrtelnou Macarenou, obojí v podání zaměstnanců a přátel Centra sociálních služeb Hrabyně. Pak už následovala volná zábava s tancem.

Celý program byl ukončen slavnostním ohňostrojem.

 

Celá akce byla zaměřena na umožnění srovnání sportovních výkonů – handicapovaných sportovců obyvatelů CSS Hrabyně a dalších zařízení sociálních služeb, kteří tak mohli zúročit svoji celoroční přípravu na tuto sportovní událost.

Sportovní zápolení v rámci Sportovních her však bylo také příležitostí se po roce znovu setkat, příjemně si vyplnit svůj volný čas, vzájemně se pobavit, a to nejen o možnostech řešení svého handicapu, ale především se pobavit na společenské zábavě.

Medaile, diplomy a věcné ceny získali vítězové v jednotlivých disciplínách, nicméně však platí, že opravdovými vítězi byli zúčastnění sportovci.

Je jisté, že účast sportovců na tomto ročníku Sportovních her je bude motivovat k dalším celoročním sportovním a společenským aktivitám, což jim výrazně pomůže zvýšit kvalitu života a zařadit se do společnosti.