DPS Kamenec

Domov pro seniory Kamenec, Slezská Ostrava, p.o. je celodenní pobytové zařízení pro osoby starší 65 let, které mají sníženou soběstačnost zejména z důvodu věku a zdravotního stavu a jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc při zabezpečení jejich potřeb.

V těžkém období nemoci a odchodu nabízí pomoc profesionálu. 

 

 

Uživatelům zařízení nabízí široké spektrum činností, tak, aby jim byla zajištěna odborná a komplexní péče s důrazem na individuální potřeby a na důstojný způsob života. Sídlo domova pro seniory je situováno v příjemném prostředí u řeky Ostravice v blízkosti centra Ostravy s dostupným dopravním spojením do okolí.

Služeb Domova využívá 197 uživatelů, kteří jsou ubytováni v 109 jednolůžkových a ve 44 dvojlůžkových pokojích. Snahou zařízení je zajistit komfortní ubytování spojené se širokou nabídkou aktivizačních a volnočasových činností.

 

Zřizovatelem je Statutární město Ostrava.

Zařízení je držitelem nejvyšší značky kvality udělované APSS a držitelem ceny kvality udělované radou pro národní kvalitu ČR a MPSV ČR.

                                   

 Zařízení poskytuje služby pro veřejnost:            

-       Léčebná rehabilitace

-       Polední obědové menu

-       Prádelna

-       Půjčovna kompenzačních pomůcek

-       Pronájem multifunkční místnosti

V rámci externí certifikace bylo zařízení ohodnoceno nejvyšším ocenění za kvalitu poskytovaných služeb. Domov získal v roce 2013 také Cenu kvality v sociální péči v kategorii poskytovatele sociálních služeb pro seniory, subkategorie pobytové služby.

 

Kontakt:

 

Domov pro seniory Kamenec, Slezská Ostrava, p.o. 
Bohumínská 71/1056
710 00 Ostrava - Slezská Ostrava

Tel.: +420 599 505 041

E-mail: dpd@dpd.ovanet.cz

www.dpskamenec.cz

VIDEOPREZENTACE