SENIOR CENTRUM BLANSKO

 

 

SENIOR centrum Blansko je příspěvkovou organizací, jejímž zřizovatelem je Jihomoravský kraj. Provoz tohoto pobytového zařízení sociální péče byl zahájen v září 2002.

Ve dvou propojených budovách poskytuje dvě sociální služby

 

- Domov se zvláštním režimem, který má kapacitu 74 míst

- Domov pro seniory s kapacitou 70 míst

 

Budovy jsou umístěny v klidném prostředí, které svým uživatelům nabízí možnosti vycházek do přírody. V bezprostřední blízkosti je zdravotnické zařízení a zastávka MHD.

Ubytování je poskytováno v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením a mikrokuchyňkou. Zařízení disponuje vlastní prádelnou a vlastní kuchyní. Uživatelé mohou využívat přímo v zařízení služeb lékaře, rehabilitace, kadeřnictví, pedikúry, kosmetiky a kantýny.

Pro věřící uživatele je zřízena kaple. Mnohostranné využití poskytuje všem zahrada s altány, květinovými záhony a jezírkem s fontánou.

Uživatelům je nabízeno množství volnočasových a terapeutických aktivit s cílem udržet jejich soběstačnost, podpořit společenské kontakty a vytvořit podmínky pro důstojný a kvalitní život.

 

Kontakty:

 

SENIOR centrum Blansko, p.o.

Pod Sanatorkou 2363/3

 678 01 Blansko

Telefon - recepce: 516 410 206

Certifikované služby:

Domov pro seniory

Domov se zvláštním režimem

http://seniorcentrumblansko.webnode.cz/

 

Miss z Moravského krasu

13. 7. 2018 Miss z Moravského krasu

Blansko - to nejsou jen krasové jeskyně a jiné přírodní krásy... Žijí tam i krásné ženy...
Ženám popřáli muži i děti

13. 3. 2014 Ženám popřáli muži i děti

V pátek 7. března jsme v našem domově oslavili Mezinárodní den žen. Tento celosvětový svátek si připomínáme v našem domově už pravidelně.
Karneval rozvířily vějíře

12. 3. 2014 Karneval rozvířily vějíře

Předposlední únorový týden se to v blanenském SENIOR centru změnilo k nepoznání. Celý týden se nesl ve znamení masek, masopustních tradic, samby, rozpustilé muziky a barevné výzdoby. Navíc ve středu 19. února 2014 se konal jeden opravdový karneval přímo v prostorách domova.