Zvířátka přinášejí radost

Bertík je nový pomocník při „Zvířátkové terapii“

 

V CSP Vodňany tvoří obrovský činorodý náboj zvířata, z kterých mohou čerpat velké množství energie a lásky nejen senioři, ale i zaměstnanci. Zooterapie je jednou z podpůrných léčebných metod námi běžně využívaných.  Doposud byla rehabilitace prováděna za pomoci akvarijních rybiček

a dvou párů ptáčků (zebřiček). Jednomu párečku, se zde tak zalíbilo, že má již vlastnoručně vyrobené hnízdo a uvnitř čerstvě vylíhnuté malé tvorečky. Necelých pět let nám zde velmi příznivě působí a dělá radost i canisterapeutický pes Xaviér Jasmínový sen (Jorkšírský teriér), prostě náš „Xavoušek“. Již několik let nás pravidelně na „Svatého Martina“ navštěvuje kůň, na kterého na dvoře domova, s úsměvem na tváři, senioři čekají.

 

Jelikož, se nám zdála naše zvířecí rodina malá, v průběhu září, se nám rozrostl o dalšího člena. V době dobré i zlé nám bude úsměvy rozdávat čtyřnohý domácí kocour. Senioři mu vybrali jméno Bertík. Rehabilitace za pomoci tohoto člena je intenzivnější, protože volně pobíhá po domově pro seniory a rozdává radost a štěstí po celý den všem.

Děkujeme všem zvířátkům, že je tady máme.